Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Spacerkiem na Grzankę

(mb)
Na razie mieszkańcy Makowa chodzą i jeżdżą wzdłuż Orzyca i przez Orzyc jak chcą. Na przyszły rok będą mogli skorzystać z wyznaczonej ścieżki ekologicznej
Na razie mieszkańcy Makowa chodzą i jeżdżą wzdłuż Orzyca i przez Orzyc jak chcą. Na przyszły rok będą mogli skorzystać z wyznaczonej ścieżki ekologicznej M. Bubrzycki
Makowianom przybędzie nowa ścieżka spacerowa. Będzie nią można dojść do jedynego w mieście lasu.

Po lewej stronie Orzyca, tuż przy cmentarzu żołnierzy radzieckich, jest jedyny w Makowie las zwany Grzanką. Ostatnio, na wniosek Nadleśnictwa Pułtusk, został on uznany przez makowskich radnych za las chroniony.
Wiosną nadleśnictwo wespół z miastem przystąpią do urządzenia ścieżki ekologicznej. Liczyć ona będzie 1300 metrów. Poprowadzi od kładki przez Orzyc, wzdłuż lewego brzegu rzeki, aż do owego lasku, w którym rosną różne drzewa - niektóre mają ponad 100 lat. Spacer kończyć się będzie pod rozłożystym dębem, gdzie pojawią się pojemniki na śmieci oraz - także wzdłuż całej ścieżki - ławeczki.
- Mam nadzieję, że i ta ścieżka, i miejsce pod dębem, przypadną do gustu mieszkańcom naszego miasta - mówi Tadeusz Marciniak, zastępca burmistrza.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki