Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Sołtys też śpiewać może

(epe)
Sołtysom dopisywały humory, tym bardziej że ich występy nagradzano gromkimi brawami. Na zdjęciu drużyna z Łęgu z sołtysem Kazimierzem Mielnickim
Sołtysom dopisywały humory, tym bardziej że ich występy nagradzano gromkimi brawami. Na zdjęciu drużyna z Łęgu z sołtysem Kazimierzem Mielnickim A. Wołosz
W niedzielę, 31 sierpnia podczas dożynek w Lelisie nie zabrakło atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych uczestników imprezy. Była karuzela, występy zespołów muzycznych oraz konkursy. Najwięcej emocji wzbudził konkurs karaoke dla sołtysów. W Lelisie w przyszłym roku po raz 30. będą organizowane dożynki. O tradycji dożynkowego świętowania przypomniał wójt.

- W 1974 roku mieliśmy tu pierwsze dożynki gminne - mówił Stanisław Subda. - W 1983 dożynki wojewódzkie, a w 1995 r. ogólnopolskie.
W programie festynu znalazły się widowisko dożynkowe, występ zespołów, działających przy GOK-O w Lelisie, występ kabaretu "Widelec" z Białegostoku. Można też było zobaczyć, kto w gminie jest najsilniejszy - przeprowadzono konkurs siłaczy oraz przeciągania liny. Wieczorem uczestnicy festynu mogli pobawić się przy muzyce zespołów Voyager i Andro Werde.

Sołtysom dopisywały humory, tym bardziej że ich występy nagradzano gromkimi brawami. Na zdjęciu drużyna z Łęgu z sołtysem Kazimierzem Mielnickim

(fot. A. Wołosz)

Swoje zdolności muzyczne mogli zaprezentować też sołtysi. Wszystko za sprawą konkursu karaoke. Najczęściej sołtysi występowali wspólnie ze śpiewakami ze swojej wioski. Przeważały panie. A że podczas konkursy śpiewano piosenki ogólnie znane, takie jak "Przybyli ułani", "Szła dzieweczka", "Sokoły", słuchacze nie tylko dobrze się bawili, ale też śpiewali wspólnie z zawodnikami. Nic więc dziwnego, że nagrodzono wszystkich uczestników konkursu. A my żałujemy tylko, że w konkursie karaoke nie wystartował wójt Subda.
Dożynki zorganizowali wójt gminy Lelis, Gminny Ośrodek Kulturalno- Oświatowy w Lelisie. Współorganizatorzy: Urząd Gminy w Lelisie, parafia Lelis, ZG LZS, Zespół Szkół w Lelisie, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Kurpiowskiej "Puszcza" w Lelisie, ZREW - Ostrołęka, OSP w Lelisie, Posterunek Policji w Lelisie. Patronat medialny: Tygodnik Ostrołęcki, Radio OKO, "Kurpie".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki