Sokoły odleciały rywalom z Kutna

Koszykarze Sokoła przed startem rozgrywek
Koszykarze Sokoła przed startem rozgrywek PZKosz
Koszykarze ostrowskiego świetnym spotkaniem rozpoczęli rywalizację w nowym sezonie rozgrywek II ligi w grupie B. Podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela w starciu przy ulicy Trębickiego rozbili KKS Pro-Basket Kutno 88:39 i zostali pierwszym liderem.

Już początek spotkania pokazał, że drużyna gospodarzy jest zdecydowanym faworytem. W pierwszej kwarcie Sokół odniósł zwycięstwo 27:6 i pozbawił rywali złudzeń, kto jest lepszym zespołem. W kolejnej odsłonie meczu Sokół uległ 15:16, ale mimo to do przerwy prowadził różnicą dwudziestu punktów.

Po zmianie stron gospodarze zwiększyli prowadzenie i odnieśli zwycięstwo 22:7 w trzeciej kwarcie i 24:10 w czwartej, rywalizując głównie drugim garniturem. Najwięcej punktów dla ostrowskiego zespołu zdobył Bartosz Grudziński - 18. Kolejnym rywalem będzie KS Rosa Sport Radom.

OKK Sokół Ostrów Mazowiecka - KKS Pro-Basket Kutno 88:39 (27:6, 15:16, 22:7, 24:10)
Punkty dla Sokoła: Grudziński 18, Barszcz 15, Szczerbatiuk 14, Słoniewski 12, Koźluk 12, Siwek 8, Niedbalski 5, Skarpetowski 2, Zadroga 1, Krawczyk 1, Grudzień i Wilczyński bez punktów.