Sokół z porażką, Barszcz najlepszy w lidze

Piotr Barszcz został najlepszym strzelcem II ligi.
Piotr Barszcz został najlepszym strzelcem II ligi. C. Gołaś
Zawodnicy ostrowskiego Sokoła zapisali na swoim koncie kolejną porażkę w rozgrywkach II ligi. Tym razem podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela w starciu przed własną publicznością ulegli Wiśle Kraków 77:87.

Spotkaniem z drużyną z Krakowa koszykarze Sokoła kończyli sezon zasadniczy w rozgrywkach II ligi. Ostrowskiej drużynie z Piotrem Barszczem na czele zależało, aby wreszcie odnieść zwycięstwo. Nie licząc przyznanego walkowera za mecz AZS AWF ggmedia.pl Kraków, podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela w całym sezonie nie potrafili odnieść zwycięstwa.

W spotkaniu z Wisłą Kraków od początku kibice w hali przy ulicy Trębickiego byli świadkami zaciętej i ambitnej walki z obu stron. Sokół nieźle prezentował się zarówno w formacji defensywnej, jak i ofensywnej. Na parkiecie w zespole gospodarzy brylował Piotr Barszcz, który w całym spotkaniu zdobył aż 47 punktów.

Po pierwszej kwarcie nastroje w ostrowskiej ekipie były bardzo dobre, bo na tablicy widniał remisowy rezultat 20:20. W drugiej kwarcie niestety to zawodnicy z Krakowa przejęli inicjatywę i wygrali 31:21. Po zmianie stron Sokół w trzeciej kwarcie potrafił odrobić osiem punktów. W efekcie wychodząc na ostatnią kwartę gospodarze przegrywali zaledwie dwoma oczkami.

Niestety dało znać o sobie zmęczenie, które przełożyło się na słabszą skuteczność i w efekcie Sokół musiał uznać wyższość Wisły Kraków 77:87. Zdobyte 47 punktów Piotra Barszcza, dało zawodnikowi Sokoła pierwsze miejsce w klasyfikacji na najlepszego strzelca ligi, w sezonie zasadniczym.

Sokół Ostrów Mazowiecka - TS Wisła Kraków 77:87 (20:20, 21:31, 23:15, 13:21)

Punkty dla Sokoła: Barszcz 47, Zadroga 8, Ryfa 7, Skarpetowski 6, R. Zaręba 4, Pieńkowski 2, Gałan 2, M. Zaręba 1, Szymański 0.