Sokół z kolejnym zwycięstwem na koncie, tym razem wygrał w Płocku

Koszykarze OKK Sokół zwycięstwem zakończyli pierwszą rundę rozgrywek.
Koszykarze OKK Sokół zwycięstwem zakończyli pierwszą rundę rozgrywek. A. Dobkowski
Zawodnicy OKK Sokół Ostrów Mazowiecka odnieśli kolejne zwycięstwo w rozgrywkach III ligi seniorów. Tym razem w wyjazdowym spotkaniu wyższość wicelidera tabeli musiał uznać KS Mon-Pol Płock

Spotkanie pomiędzy odpowiednio drugim i trzecim zespołem w ligowej tabeli wzbudzało spore emocje i duże zainteresowanie kibiców. Ostrowscy koszykarze pojechali na mecz zmobilizowani, chcieli odnieść zwycięstwo i zdobyć punkty, które umocnią zespół na pozycji wicelidera rozgrywek.

Początek spotkania były udany dla gości, którzy wygrali pierwszą kwartę 18:15 i pokazali, że są w naprawdę dobrej dyspozycji. Nieoczekiwanie jednak w kolejnej odsłonie meczu to gospodarze znaleźli sposób na rywali. Kolejne punktowe akcje Mon-Polu i brak skuteczności i dobrej walki na tablicach w drużynie Sokoła, sprawił, że gospodarze wygrali drugą kwartę 27:14 i w całym meczu zyskali dziesięciopunktową przewagę.

Koszykarze Sokoła pokazali jednak prawdziwy charakter wojowników. W trzeciej kwarcie odrobili sześć punktów, wygrywają 17:11. W ostatniej odsłonie meczu odnieśli pewne zwycięstwo 23:14 i wygrali pewnie całe spotkanie 72:67.
W ligowej tabeli po pierwszej rundzie Sokół plasuje się na pozycji wicelidera tuż za niepokonaną do tej pory w rozgrywkach III ligi Polonią Warszawa.

Mon-Pol Płock - OKK Sokół Ostrów Mazowiecka 67:72 (15:18, 27:14, 11:17, 14:23)