Sokół wygrał z Przyszłością i umocnił się na pozycji wicelidera III ligi

Koszykarze Sokoła wygrali kolejne spotkanie w III lidze.
Koszykarze Sokoła wygrali kolejne spotkanie w III lidze. A. Dobkowski
Kolejne bardzo dobre spotkanie w rozgrywkach II ligi rozegrali zawodnicy ostrowskiego Sokoła. Tym razem podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela na wyjeździe pokonali UKS Przyszłość Zielonka 76:72.

Miejscowy zespołu UKS Przyszłość od początku sezonu prezentuje się bardzo dobrze. Beniaminek ligi wygrał osiem spotkań i nieoczekiwanie pokonał drużynę Sokoła w spotkaniu rozegranym w Ostrowi Mazowieckiej 78:77. Dlatego nie było mowy o lekceważeniu rywala przed sobotnim meczem.

Początkowo spotkanie w Zielonce miało zostać rozegrane o godz. 19.00, jednak gospodarze ostatecznie ustawili konfrontację w samo południe. W efekcie na spotkanie nie mogli jechać wszyscy zawodnicy Sokoła.
Mimo braków kadrowych, świetnie zaprezentowali się zmiennicy. Szczególnie powracający po kontuzjach do gry na pełnych obrotach Paweł Skarpetowski i Radosław Zaręba. Drugi z wymienionych zawodników zdążył zaliczyć udany występ w meczu z KS Pułaski Warka.

Gospodarze od początku spotkania starali się unikać gry pod koszem rywali i skorzystali ze swojej silnej broni, a mianowicie rzutów za trzy punkty. Już po kilku minutach gry prowadzili wysoko 10:4, ale Sokół w kolejnych akcjach odrobił straty. To jednak zawodnicy z Zielonki po pierwszej kwarcie schodzili na przerwę prowadząc 17:14.

W drugiej odsłonie meczu to zawodnicy Sokoła doszli do głosu i grając świetnie w obronie i skutecznie w ataku, wyszli na prowadzenie 33:26. W kolejnych odsłonach meczu trwała zacięta rywalizacja na obu tablicach, a gospodarze mogli liczyć na wsparcie miejscowych sędziów, którzy zauważali zdecydowanie więcej przewinień i błędów koszykarzy Sokoła, niż Przyszłości.
Słabszy okres gry w wykonaniu ostrowskich koszykarzy sprawił, że w czwartej kwarcie gospodarze zdołali objąć prowadzenie 68:65, ale decydujące słowo należało do podopiecznych Grzegorza Helcbergiela, którzy wygrali ostatecznie 76:72 i zapisali na swoim koncie kolejny niezwykle ważny komplet punktów.

Aż 36 punktów na swoim koncie zapisał powracający do bardzo wysokiej dyspozycji Radosław Zaręba, który miał podwójny powód do świętowania. W sobotę 19 stycznia obchodził urodziny.

UKS Przyszłość Zielonka - OKK Sokół Ostrów Mazowiecka 72:76 (17:14, 9:19, 25:21, 21:22)