Sokół pokonuje Ochotę

Lider Sokoła Piotr Barszcz po raz kolejny poprowadził swój zespół do ważnego zwycięstwa. P. Nowak
Ostrowski Klub Koszykówki ma przed sobą już ostatnią prostą do zajęcia miejsca w pierwszej dwójce III ligi uprawniającego do dalszej walki o awans do II ligi. W sobotę pokonał jedną z najważniejszych przeszkód wygrywając z Ochotą Warszawa na jej parkiecie 66:58.

Mecz pomiędzy Sokołem i Ochotą może okazać się decydujący w kontekście walki o pierwszą dwójkę. Drużyna Grzegorza Helcbergiela świetnie rozpoczęła spotkanie i od początku narzuciła swój styl gry. Sokół szybko objął prowadzenie, które systematycznie powiększał. Nie notował może najwyższej skuteczności, ale dzięki dobrej grze obronnej nie pozwolił też rozwinąć skrzydeł gospodarzom. Dobra i konsekwentna gra pozwalała OKK prowadzić w przerwie 37:19.

W trzeciej i czwartej kwarcie to Ochota była stroną przeważającą i zaczęła niwelować straty. Nie do końca jednak jej się to udało i spotkanie zakończyło się ostatecznie zwycięstwem Sokoła 66:58. Dzięki temu OKK uzyskał w tabeli 1 punkt przewagi nad stołeczną drużyną i sprawę awansu ma w swoich rękach. Do końca rozgrywek pozostały już tylko 3 mecze, w których ostrowscy koszykarze zagrają z Mazowszem Grójec, warszawskim AZS UW oraz stołeczną Legią.

MKS Ochota Warszawa - OKK Sokół Ostrów Mazowiecka 58:66
(8:18), (11:19),(19:15), (20:14)

Sokół: Zadroga Artur (10 pkt.), Gadaliński Przemysław (4), Barszcz Piotr (26), Mazurek Paweł (8), Szydło Grzegorz, Pieńkowski Bartłomiej (11), Ryfa Łukasz (7)