Sokół pokonał KS Piaseczno i został liderem II ligi

Trener Grzegorz Helcbergiel ma do dyspozycji zdecydowanie dłuższą ławkę rezerwowych. C. Gołaś
Koszykarze ostrowskiego Sokoła odnieśli kolejne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi. Tym razem podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela pokonali w starciu przed własną publicznością KS Piaseczno 81:61.

Spotkanie nie rozpoczęło się jednak po myśli gospodarzy, którzy grali nieskutecznie i po pierwszej kwarcie przegrywali 15:20. Ostrowianie nie mogli odnaleźć się w sobotnim meczu również w drugiej kwarcie. Podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela ulegli rywalom 17:20.

Po przerwie na parkiecie zameldowała się zupełnie odmieniona drużyna gospodarzy, która rozgrywała kolejne akcje wręcz koncertowo. Bardzo dobra gra w defensywie i ofensywie sprawiła, że gospodarze wygrali tę odsłonę meczu 24:13. W efekcie Sokół przed ostatnią odsłoną meczu prowadził trzema punktami. Ostatnia kwarta spotkania w hali przy ulicy Trębickiego była popisem gry Sokoła, który wygrał 25:8 i całe spotkanie 81:61.

Kolejne bardzo dobre spotkanie w barwach Sokoła rozegrał Michał Wojtyński. 25-letni zawodnik, który na nowy sezon dołączył do ostrowskiego klubu zdobył aż 34 punkty. Bez punktu mecz zakończył z kolei Piotr Barszcz, który wciąż nie jest w pełni sił po kontuzji.

Po dwóch rozegranych kolejkach koszykarze Sokoła są liderem rozgrywek II ligi. Kolejne mecze ostrowianie rozegrają na wyjeździe z MKS Skierniewice i KS Księżak Łowicz. Emocje do hali przy ulicy Trębickiego powrócą w niedzielę, 2 listopada. Rywalem podopiecznych trenera Grzegorza Helcbergiela będzie TS Wisła Kraków. Początek spotkania zaplanowano na godz. 18.00.

Sokół Ostrów Mazowiecka - KS Piaseczno 81:61 (15:20, 17:20, 24:13, 25:8)