Sokół obniżył loty, porażka z Ochotą

Kolejne bardzo dobre spotkanie w barwach Sokoła rozegrał Piotr Barszcz.
Kolejne bardzo dobre spotkanie w barwach Sokoła rozegrał Piotr Barszcz. A. Dobkowski
Koszykarze OKK Sokół Ostrów Mazowiecka od porażki rozpoczęli drugą rundę rozgrywek III ligi. Przerwa świąteczna nie wpłynęła dobrze na naszych zawodników, którzy przegrali wyjazdowe starcie z Ochotą Warszawa 57:67.

Sokół do meczu przystąpił w okrojonym składzie m.in. bez Pawła Skarpetowskiego, Grzegorza Helcbergiela czy Radosława Zaręba. Mimo to rewelacyjnie spisujący się w pierwszej rundzie zawodnicy z Ostrowi Mazowieckiej chcieli powalczyć o kolejny dobry wynik.
Pierwszą kwartę gospodarze wygrali nieznacznie 16:13, ale ostrowian stać było na odrobieni strat w kolejnej odsłonie meczu. Zwycięstwo 21:16 sprawiło, że na przerwę schodzili prowadząc różnicą dwóch punktów. Niestety w kolejnych odsłonach meczu to Ochota wykorzystała brak koncentracji w zespole Sokoła. Szczególnie w czwartej kwarcie spotkania, zdobywając jedenaście punktów w cztery minuty. Ostatecznie gospodarz wygrali różnicą dziesięciu punktów.
Najlepszym zawodnikiem w drużynie Sokoła był niewątpliwie Piotr Barszcz, który zapisał na swoim koncie aż 28 punktów, przy 57 zdobytych przez cały zespół.

MKS Ochota Warszawa - OKK Sokół Ostrów Mazowiecka 67:57 (16:13, 16:21, 16:11, 19:12)
Punkty dla Sokoła:
Artur Zadroga 0, Krzysztof Szymański 0, Piotr Barszcz 28, Paweł Mazurek 8, Grzegorz Szydło 2, Radosław Suwalski 0, Marcin Jańczuk 2, Mateusz Zaręba 2, Łukasz Ryfa 15.

Pozostałe spotkania 13. kolejki rozgrywek III ligi koszykówki mężczyzn: MUKS Piaseczno - KS Żyrardowianka Żyrardów 74:57, UKS Przyszłość Zielonka - GKK Grodzisk Mazowiecki 86:48, KS Pułaski Warka - MKS Grójec 78:69, KS Mon-Pol Płock - AZS UW Warszawa 70:55.