Sokół obniżył loty na parkietach II ligi w Łodzi

Koszykarze Sokoła grają w kratkę
Koszykarze Sokoła grają w kratkę Arkadiusz Dobkowski
Koszykarze Sokoła Ostrów Mazowiecka doznali drugiej porażki z rzędu w rozgrywkach II ligi. Podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela najpierw w meczu przed własną publicznością w hali przy ulicy Trębickiego ulegli KK Warszawa 55:66. W kolejnym starciu tym razem rozegranym w Łodzi musieli uznać wyższość miejscowego ŁKS AZS UŁ SG 53:77.

Początek konfrontacji był wyrównany, ale na pierwszą przerwę Sokół schodził przegrywając 18:22. W kolejnej odsłonie meczu nasi koszykarze nieznacznie nadrobili stratę wygrywając drugą kwartę 14:12. W trzeciej odsłonie meczu gospodarze uciekli Sokołom na dwanaście punktów 21:9, a w ostatniej kwarcie przypieczętowali zwycięstwo 22:12.

Po siedmiu kolejkach podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela plasują się w tabeli II ligi w grupie B na siódmej lokacie z dorobkiem jedenastu punktów. Liderem rozgrywek jest Syntex Księżak Łowicz z dorobkiem trzynastu punktów. W obecnym sezonie do rywalizacji w grupie B przystąpiło aż czternaście zespołów, co sprawia, że w samej rundzie zasadniczej drużyny mają do rozegrania 26 meczów

Kolejne spotkanie podopiecznych trenera Grzegorza Helcbergiela czeka w sobotę, 5 listopada o godz. 18.00. Rywalem w hali przy ulicy Trębickiego będzie KKS Tur Basket Bielsk Podlaski.

ŁKS AZS UŁ SG Łódź - Sokół Ostrów Mazowiecka 77:53 (22:18, 12:14, 21:9, 22:12)
Punkty dla Sokoła: Szczerbatiuk 13, Słoniewski 10, Grudziński 10, Niedbalski 6, Koźluk 6, Skarpetowski 4, Barszcz 4, Zadroga 0.