Sokół nie zwalnia tempa

Zawodnicy Ostrowskiego Klubu Koszykówki znów mieli powody do zadowolenia.
Zawodnicy Ostrowskiego Klubu Koszykówki znów mieli powody do zadowolenia. P. Nowak
Kolejne 2 punkty dopisali na swoje konto po 13. kolejce III ligi koszykarze OKK Sokół. W sobotni wieczór, 21 stycznia pokonali we własnej hali płocki KS MON-POL 78:60.

Pojedynek z 4. drużyną rozgrywek zapowiadał się na ciekawy i jednocześnie trudny. Pierwsze minuty pokazały, że goście rzeczywiście nie przyjechali do Ostrowi na ścięcie. Gra była wyrównana, a przez większą część kwarty prowadzili przyjezdni uzyskując w 8. minucie przewagą 18:9. Końcówkę kapitalnie rozegrali jednak gospodarze. Celnymi "trójkami" popisali się Piotr Barszcz i Bartłomiej Pieńkowski. Kolejne 2 oczka rzutami osobistymi zapewnił Barszcz, a swoje trafienie dołożył jeszcze Grzegorz Szydło i Sokół wyszedł na prowadzenie.

Wyrównana walka toczyła się jeszcze przez chwilę po rozpoczęciu drugiej kwarty, jednak z każdą kolejną minutą przewaga gospodarzy rosła, co znajdowało odzwierciedlenie w wyniku. Na przerwę OKK schodził prowadząc 47:36. Losy spotkania zostały przesądzone tuż po zmianie stron. W ciągu dwóch minut Łukasz Ryfa zdobył 5 punktów i przewaga miejscowych wzrosła do 16 punktów. Goście nie byli już w stanie zagrozić Sokołom, którzy prowadząc spokojną grę dokładali kolejne punkty i zakończyli mecz zwycięstwem 78:60.

Sytuacja w tabeli po 13. kolejce nie uległa większym zmianom. Na podium niezmiennie pozostają stołeczne drużyny Legii i Ochoty oraz ostrowski Sokół. Wszystko zatem wskazuje na to, że pomiędzy tymi drużynami rozegra się walka o pierwsze 2 miejsca, bowiem ich przewaga nad MON-POLEM wzrosła już do 4 punktów. W najbliższej kolejce Sokół zagra na wyjeździe w Kozienicach.

OKK Sokół Ostrów Mazowiecka - KS MON-POL Płock 78:60
(19:18), (28:18), (12:6), (19:18)

Sokół: Zadroga Artur (8 pkt.), Helcbergiel Grzegorz, Skarpetowski Paweł (2), Barszcz Piotr (22), Mazurek Paweł (7), Szydło Grzegorz (6), Suwalski Radosław, Pieńkowski Bartłomiej (6), Ryfa Łukasz (27), Zaręba Mateusz

Wyniki pozostałych spotkań 13. kolejki:
AZS UW Warszawa - KS Legion Legionowo 75:56, GKS Mazowsze Grójec - MGUKS Kozienice 67:68, GLKS Nadarzyn - UKS Jagiellonka Warszawa 101:104, MKS Ochota Warszawa - KS Pułaski Warka 88:55, Legia Warszawa - pauza