Sokół lepszy od KS Rosa Sport Radom

Sokół bardzo udanie rozpoczął nowy sezon II ligi
Sokół bardzo udanie rozpoczął nowy sezon II ligi Cezary Gołaś
Kolejne bardzo dobre spotkanie na swoim koncie zapisali koszykarze Sokoła Ostrów Mazowiecka. Tym razem podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela pokonali KS Rosa Sport Radom 65:62, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę w ostatniej kwarcie spotkania.

Spotkanie było niezwykle zaciętą i emocjonując batalią, a kibice, którzy zdecydowali się zasiąść na trybunach, nie narzekali na brak emocji. Po pierwszej kwarcie spotkania prowadzili goście 14:13. W kolejnej odsłonie meczu jednopunktową wygraną zanotowali gospodarze i do przerwy mieliśmy remis 30:30. Po zmianie stron nieco skuteczniejsi okazali się koszykarze z Radomia i odnieśli zwycięstwo 16:13.

W ostatniej kwarcie podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela starali się odrabiać straty i z każdą kolejną minutą nielowali stratę. W ostatniej minucie objęli prowadzenie 63:62 i odebrali rywalom piłkę, którzy dopuścili się faulu technicznego na Piotrze Barszczu. Doświadczony reprezentant Sokoła nie zmarnował wybornej okazji zdobycia kolejnych punktów. Goście nie potrafili już odpowiedzieć i to Sokół odniósł drugie z rzędu zwycięstwo 65:62. Najwięcej punktów dla gospodarzy w starciu 2. kolejki II ligi zdobył Aleksander Szczerbatiuk - 21.

Sokół Ostrów Mazowiecka - KS Rosa Sport Radom 65:62 (13:14, 17:16, 13:16, 22:16)
Punkty dla Sokoła: Szczerbatiuk 21, Barszcz 13, Grudziński 9, Koźluk 7, Słoniewski 6, Skarpetowski 4 pkt, Grabowski 3, Zadroga 2 oraz Niedbalski, Witosławski, Grudzień.