Sokół już wiceliderem w rozgrywkach III ligi

Archiwum klubu
Piotr Barszcz był najlepszym zawodnikiem meczu z Legionem.
Piotr Barszcz był najlepszym zawodnikiem meczu z Legionem. Archiwum klubu
Kolejne świetne spotkania notują na swoim koncie zawodnicy OKK Sokół Ostrów Mazowiecka. Tym razem w starciu przed własną publicznością pokonali KS Legion Legionowo 100:81.

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie i zyskali kilka punktów przewagi, które miało uspokoić grę. Nieoczekiwanie jednak goście znaleźli sposób na szczelną obronę Sokoła w strefie podkoszowej i zdobyli w ciągu kilku akcji dwanaście punktów rzutami za trzy punkty. W efekcie na pierwszą przerwę to Legion schodził prowadząc 28:25.

W kolejnej odsłonie meczu Sokół odrobił straty i prowadził do przerwy 52:49. Bardzo dobre spotkanie w barwach gospodarzy rozgrywali Piotr Barszcz i Łukasz Ryfa, którzy w całym meczu zdobyli aż 61 punktów dla drużyny z Ostrowi Mazowieckiej.

To właśnie ich bardzo dobra postawa w drugiej części spotkania, w strefie podkoszowej, duża ilość zdobytych punktów oraz zbiórki po niecelnych akcjach gości sprawiły, że Sokół mógł się cieszyć z kolejnej wygranej w lidze.

Spokojne zwycięstwo w czwartej kwarcie sprawiło, że kibice emocjonowali się jedynie przekroczeniem magicznej bariery stu punktów zdobytych w meczu przez zawodników Sokoła. Ostatnia akcja punktowa sprawiła, że gospodarze wygrali mecz z Legionem Legionowo 100:81. W efekcie zapisali na swoim koncie komplet punktów i awansowali w ligowej tabeli na pozycję wicelidera rozgrywek III ligi.

OKK Sokół Ostrów Mazowiecka - KS Legion Legionowo 100:81 (25:28, 27:21, 29:24, 19:8)

Punkty dla Sokoła: Barszcz 32, Ryfa 29, Mazurek 19, Skarpetowski 6, Suwalski, Zadroga 5, Szydło 2, Kil 2.