MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sobota w rytmie cza-cza

(mm)
W sobotę 12 kwietnia z sali sportowej Gimnazjum nr 2 w Ostrołęce przez cały dzień dobiegały gorące rytmy samby, rumby, cza-czy, pasodoble i dostojnych walców angielskiego i wiedeńskiego. Tego dnia Studio Tańca Danuty i Roberta Wotów, po raz drugi zorganizowało Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego, którego honorowym patronem był prezydent Ostrołęki Ryszard Załuska. Na parkiecie wirowało sto siedemdziesiąt par.

- Na turniej przyjechały pary taneczne z całej Polski: Olsztyna, Warszawy, Białegostoku, Suwałk, Bartoszyc, Łomży, Szczecina, Ełku - wylicza Danuta Wota, trenerka i wielokrotnie nagradzana medalami tancerka. - Gościliśmy również tancerzy z Kaliningradu. Chyba parom tanecznym podobało się w naszym mieście, bo w porównaniu z ubiegłym rokiem uczestników turnieju było prawie dwa razy więcej.
Komisja sędziowska, której przewodniczył Robert Wota, wiceprezes Polskiego, Zawodowego Stowarzyszenia Tanecznego, typując zwycięzców oceniała choreografię, muzykalność, oddanie charakteru poszczególnych tańców. Jednak oceny specjalistów i publiczności nie zawsze pokrywały się. Faworyci widzów byli nagradzani mocnymi brawami i głośnymi okrzykami. Oczywiście najgłośniej krzyczeli rodzice, którzy przez całą sobotę dzielnie trwali na posterunku przy swoich tańczących dzieciach. Mamy po raz kolejny utrwalały mocnym lakierem fryzury zawodniczek, pomagały poprawić makijaż, a tatusiowie biegali po napoje izotoniczne, wycierali ręcznikiem spocone czoła, masowali ramiona.
- Pamiętaj, żeby cały czas się uśmiechać - ostatnie rady zatroskana mama udzielała córce-zawodniczce przed ponownym wejściem na parkiet.

Puchar Prezydenta Ostrołęki zdobyła para z kaliningradzkiego klubu Bella Sateeva i Vasily Kurkov.
Wśród startujących par ostrołęckich najlepiej zatańczyli: Karolina Turowska i Krzysztof Richter. W swojej kategorii 14 - 15 lat, klasa D zajęli II miejsce. Podczas turnieju para zdobyła wyższą klasę taneczną, przekroczyli wymaganą liczbę 200 punktów i teraz będą tańczyć w klasie C.
W Międzyszkolnym Turnieju "O puchar klas", o który walczyli najmłodsi ostrołęccy tancerze, w tym roku zwyciężyła klasa I b ze Szkoły Podstawowej nr 1, podopieczni Jolanty Parzychowskiej.
Sto siedemdziesiąt par, które zdecydowały się przyjechać na turniej do Ostrołęki, dobrze rokuje inicjatywie państwa Wotów. Miejmy nadzieję, że za rok to piękne widowisko przyciągnie trzysta par i liczną publiczność, a dla tych którzy nie byli na turnieju publikujemy na stronie 26 w papierowym wydaniu fotoreportaż Adama Wołosza z II Turnieju.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki