MKTG SR - pasek na kartach artykułów

SMS Katowice i SMS Bielsko-Biała najlepsze w rozgrywkach „Futsal Gram”

PS
Michał Walusza
Dziewczęta z SMS Katowice oraz chłopcy z SMS BTS Rekord Bielsko-Biała wygrali turniej finałowy rozgrywek „Futsal Gram”, który odbył się w Opolu. W imprezie udział wzięło szesnaście drużyn, wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach.

„Futsal Gram” to inicjatywa mająca na celu popularyzację futsalu wśród uczniów szkół podstawowych z całej Polski, zarówno chłopców jak i dziewcząt. Ideą projektu jest uświadomienie uczniom, że futsal jest samodzielną dyscypliną sportową i że błędnie przez wielu jest nazywany piłką nożną na hali.

– Turniej stał na wysokim poziomie, a zawodniczki i zawodnicy pokazali nie tylko pasję, ale także naprawdę duże umiejętności – mówi Tomasz Wróbel, prezes AZS Politechniki Opolskiej, który był organizatorem finałowych rozgrywek.

Do Opola przyjechały drużyny, które były najlepsze w czterech turniejach eliminacyjnych – w Lesznie, Warszawie, Lublinie i Katowicach. W imprezie udział brały reprezentacje szkół podstawowych złożone z uczniów klas piątych, szóstych, siódmych i ósmych. W rywalizacji dziewcząt SMS Katowice wyprzedził na podium SP nr 112 Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II w Warszawie oraz SP nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Opolu, a wśród chłopców za zwycięzcami z SMS BTS Rekord Bielsko-Biała znaleźli się zawodnicy z SP nr 7 im. Wojska Polskiego w Lesznie i SP nr 112 Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II w Warszawie.

Organizatorzy przyznali także nagrody indywidualne – najlepszą zawodniczką uznano Natalię Kawulkę (SMS Katowice), najlepszą bramkarką Barbarę Marciniak (SP nr 112 Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II w Warszawie), a królową strzelczyń została Michalina Czakańska (SMS Katowice). Wśród chłopców najlepszym zawodnikiem z pola był Norbert Kłak (SP 7 im. Wojska Polskiego w Lesznie), najlepszym bramkarzem Krzysztof Kosiński (SP nr 112 Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II w Warszawie), a najlepszym strzelcem Kacper Oszek (SMS BTS Rekord Bielsko-Biała).

Organizatorem „Futsal Gram” był Akademicki Związek Sportowy. Turniej finansowany był przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Sponsorem głównym Akademickiego Związku Sportowego jest Grupa LOTOS SA, a sponsorem strategicznym Grupa PZU.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: SMS Katowice i SMS Bielsko-Biała najlepsze w rozgrywkach „Futsal Gram” - Gazeta Pomorska

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki