MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Śmiertelne skrzyżowanie

(r)
Pod Nurem, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 63 Siedlce-Łomża, z drogą powiatową Małkinia-Nur 18 września doszło do kolejnego drogowego wypadku. Fiat 125p jadący drogą podporządkowaną z Małkini wjechał pod stara jadącego na drodze z pierwszeństwem przejazdu. Kierowcę fiata, mieszkańca pobliskiej Kamianki pogotowie zabrało do szpitala.

- To już trzecie zdarzenie na tym skrzyżowaniu w ciągu ostatnich 30 dni - informuje asp. sztabowy Leszek Dębek, komendant Komisariatu Policji w Małkini. - 19 sierpnia zderzyły się tu dwa tiry. Mercedes chłodnia jadący od strony Nura wymusił pierszeństwo na jadącym główną drogą volvo z naczepą. Oba tiry spłonęły. Dwie pasażerki volvo, mieszkanki Bogut z poważnymi obrażeniami trafiły do szpitala, kierowca doznał poparzeń twarzy.
Kilkanaście dni później, 5 września na skrzyżowaniu doszło do tragicznego wypadku. Jadący od strony Małkini opel wymusił pierwszeństwo na polonezie zmierzającym główną trasą w kierunku Siedlec. Zginęło małżeństwo z Węgrowa, podróżujące polonezem. Kierująca oplem kobieta z ogólnymi potłuczeniami znalazła się w szpitalu.
Śmierć poniósł także kierowca jednej z dwóch ciężarówek, które zderzyły się tu 9 kwietnia 2002 roku.
- Skrzyżowanie jest proste - droga z pierwszeństwem przejazdu z drogą podporządkowaną. Na drodze podporządkowanej są wszystkie niezbędne znaki. Widoczność przed skrzyżowaniem jest dobra. Po prostu kierowcy jeżdżą bezmyślnie, nie zważając na znaki - mówi komendant Dębek.
Komenda Powiatowa Policji wystąpiła do Powiatowej Dyrekcji Dróg i do Rady Powiatu z wnioskiem o budowę ronda lub pulsującej sygnalizacji świetlnej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki