1 1 połowa

Lech Poznań

1

0 1 połowa

• Koniec meczu. Po pięknej bramce Darko Jevticia, Lech Poznań wywozi "oczko" z (pustego) Wrocławia!

• Starcie Pawła Tomczyka z Kamilem Dankowskim. zdaniem sędziego przewinił rezerwowy napastnik Lecha.

• Tomasz Musiał dolicza 5 minut do drugiej połowy. Której stron uda się sięgnąć po komplet punktów?

• "Żółtko" na koncie Piotra Samca-Talara. Nie takiego zapisu w protokole sędziego spodziewał się młody zawodnik Śląska.

• Vitezslav Lavicka przeprowadza trzecią zmianę. Piotr Samiec-Talar zastępuje Przemysława Płachetę.

• Jakub Łabojko zmienia Roberta Picha.

• Przemysław Płacheta faulował Jakuba Modera blisko pola karnego, a Szwajcarowi udało się zmieścić piłkę w samo okienko bramki Śląska!

• GOL DLA LECHA! DARKO JEVTIĆ!!!

• Za Pedro Tibę na murawie pojawia się Jakub Moder.

• Z kontrą ruszył teraz Śląsk. Byłoby groźnie, gdyby Przemysławowi Płachecie piłka nie uciekła za bardzo w stronę linii bocznej...

• Wołodymyr Kostewycz ma co ćwiczyć na treningach. Dośrodkowania. Kolejna bardzo zła próba Ukraińca.

• Damian Gąska zmienia Michała Chrapka.

• Tymoteusz Puchacz zmienia Joao Amarala. Portugalczyk nie zaliczy tego spotkania do udanych.

• Dariusz Żuraw odr razu decyduje się na zmianę. Paweł Tomczyk wchodzi za Karlo Muhara.

• Zakotłowało się przed bramką Mickeya van der Harta, gdzie najprzytomniej zachował się Mateusz Cholewiak, który z bliska kieruje piłkę do siatki! Po analizie VAR trafienie anulowane - spalony Puerto!

• Uda się poznaniakom?

• Kamil Jóźwiak domaga się u sędziego rzutu karnego po zagraniu ręką przez Wojciecha Gollę. Tomasz Musiał nakazuje jednak grać dalej.

• Żółta kartka dla Pedro Tiby.

• Wydawało się że Wołodymyr Kostewycz ma dobrze ułożoną stopę. Jednak kolejny źle fatalnie posyła piłkę w pole karne.

• Słupek ratuje gospodarzy po uderzeniu Pedro Tiby z ok. 20 metrów, zaś dobitka Christiana Gytjkaera została zablokowana!! A zaczęło się od niedokładnego wybicia Matusa Putnocky;ego

• Nieudany strzał Pedo Tiby. Miał posłać piłkę po cięciwie w stronę bramki, a poleciała po łuku - do chorągiewki.

• Przeciągnięte dośrodkowanie Dino Stigleca. Żaden z jego kolegów nie miał szans, by dojść do piłki.

• "Dzieje się". Teraz, po dośrodkowaniu z prawej strony, Mateusz Cholewiak główkuje nad poprzeczką.

• Matus Putnocky spokojnie łapie piłkę po centrze Wołodymyra Kostewycza.

• W odpowiedzi Joao Amaral posyła piłkę zza pola karnego minimalnie obok spojenia!

• Ale zakotłowało się pod bramką gości! Robert Poch przejmuje piłkę przed bramką Lecha i osaczony przez trzech rwali zdecydował się kopać wprost w stojącego przedni nim Mickeya van der Harta. zamiast podać do niepilnowanego Michała Chrapka!

• Śląsk zaczyna drugie trzy kwadranse. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Wracamy do Wrocławia, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Śląsk - Lech. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze. Co nas czeka po zmianie stron/?

• Jeszcze jeden korner nie przynosi zagrożenia. I sędzia Tomasz Musiał kończy pierwszą połowę. Przy pustych trybunach we Wrocławiu Śląsk, po bramce Mateusza Cholewiaka, prowadzi z Lechem (1:0).

• Po krótkim rozegraniu z kolegą Darko Jevtić centruje na dalszy słupek. Do nikogo.

• Goście jeszcze przed przerwą chcą wyrównać. Wywalczyli rzut rożny.

• Rzut wolny dla Lecha z ok. 30 metrów. Gospodarze radzą sobie z dośrodkowaniem Joao Amarala.

• Bardzo dobrą okazję miał Michał Chrapek. Rozlega się jednak gwizdek sędziego - spalony.

• A teraz Przemysław Płacheta w solowej akcji. Nie poradził sobie w "szesnastce" gości z dwoma rywalami. Ostatecznie Mickey van der Hart wznawia grę od bramki.

• Wołodymyr Kostewycz podłączył się do akcji ofensywnej. Jego podanie w pole karne ofiarnie na ciało przyjął Diego Żivulić. Przez moment skakał na piętach.

Widocznie Ukrainiec nie zna "Czułe miejsce" w wykonaniu Baranovskiego...

• Siła złego na jednego. Pedro Tiba chciał "zabrać się" z piłką w pole karne, mimo że przed nim był dwóch wrocławian. Próba Portugalczyka była skazana na porażkę.

• Zupełnie nieudany strzał Dino Stigleca z pola karnego. Piłka poszybowała daleko od bramki Lecha.

• 6/2 Strzały/strzały celne 2/1

• Poprzedni sygnał ostrzegawczy zbagatelizowali poznaniacy i teraz przyjdzie im odrabiać stratę!

Robert Poch przejmuje piłkę na prawej stronie pola karnego i mocno wstrzeliwuje w "szesnastkę" do wbiegającego Mateusza Cholewiaka, który uprzedzając rywala kieruje piłkę pod ladę!

• GOL DLA ŚLĄSKA! MATEUSZ CHOLEWIAK!!!

• Mateusz Cholewiak marnuje "setkę"! Przedarł się w "szesnastkę", wygrywając pojedynek bark w bark z Thomasem Rogne. Przed bramkarzem Lecha zachował się najgorzej jak mógł - kopnął wprost w Mickeya van der Harta. To powinna być bramka dla gospodarzy!

• Rzut rożny dla Śląska po interwencji Tomasza Dejewskiego. Piłkę po centrze pewnie łapie Mickey van der Hart.

• Tymczasem...

• Groźnie zapowiadała się kontra Śląska! Przemysław Płacheta uciekł skrzydłem i podaje przed pole karne do Roberta Picha. Ten zwodem oszukał Thomasa Rogne, ale strzał zza linii 16. metra był niecelny.

• Wzięty w kleszcze Kamil Jóźwiak pada na murawę tu przed polem karnym gospodarzy. Darko Jevtić uderzył lekko nad murem, więc Matus Putnocky spokojnie łapie piłkę.

• Coraz śmielej atakują gospodarze. Do akcji ofensywnej podłączył się Dino Stiglec, ale nie zdołał opanować piłki.

• W odpowiedzi szansa Śląska. WA raczej kopanina, w której - zdaniem sędziego - przewinił Michał Chrapek.

• Kamil Jóźwiak przedarł się prawą stroną i centruje ciut za mocno w pole karne. Nie znalazł adresata przed bramką Matusa Putnocky'ego.

• Żółta kartka dla Krzysztofa Mączyńskiego za faul.

• Ciężar gry przeniesiony na lewą stronę i akcja Lecha przynosi rzut rożny. Joao Amaral centruje na dalszy słupek,skąd nastąpiło zgranie przed bramkę. Obrona Śląska wybija piłkę.

• Wrocławianie wyszli teraz wyżej, by wymusić błąd na Mickey van der Harcie. Ten dobrze gra nogami i spokojnie (a przede wszystkim celnie) posyła piłkę na prawą stronę.

• Atak pozycyjny gości w środku pola. Śląsk przyczajony na własnej połowie czeka na błąd.

• Składna akcja Lecha prawą stroną. Kamil Jóźwiak zarywa płasko w pole karne w poszukiwaniu Christiana Gytkjaera, ale gospodarze nie dali się zaskoczyć.

• Tomasz Musiał gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Gospodarze dzisiejszego spotkania są na 4. miejscu w tabeli z dorobkiem 33 punktów. Serię ostatnich 4 wygranych z rzędu przerwała porażka u siebie z Legią (0:3).

Z kolei poznaniacy są w tabeli dwa "piętra" niżej" dzięki 29 punktom. Spora w tym zasługa trzech zwycięstw z rzędu Piastem, Wisłą Płock i ŁkS=em. Co ważne, bez straty gola.

• Ustawienie taktyczne gości

• W rundzie jesiennej Śląsk wywiózł z Poznania komplet punktów po pokonaniu Lecha 3:1. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. Bramki dla wrocławian strzelili Robert Pich (z rzutu karnego) i dwukrotnie Łukasz Broź. Honorowe trafienie dla Kolejorza zanotował Darko Jevtić.

Jak będzie dzisiaj?

• Ustawienie taktyczne gospodarzy

• Rezerwowi Lecha Poznań: Miłosz Mleczko - Djordje Crnomarković, Jakub Kamiński, Juliusz Letniowski, Filip Marchwiński, Jakub Moder, Tymoteusz Puchacz, Mateusz Skrzypczak, Paweł Tomczyk.

Rezerwowi Śląska Wrocław: Daniel Kajzer - Sebastian Bargier, Damian Gąska, Mateusz Hołownia, Jakub Łabojko, Filip Marković, Lubombo Musonda, Mariusz Pawelec, Piotr Samiec-Talar.

• Przed rozpoczęciem spotkania warto przeczytać zapowiedź:

• W drugim sobotnim spotkaniu Śląsk Wrocław zmierzy się z Lechem Poznań. Pierwszy gwizdek sędziego Tomasza Musiała już za 20 minut!