Słaby weekend ostrołęczan w B Klasie

Narew Ostrołęka przegrała z KS Pniewo 2:3, a Korona Ostrołęka zremisowała z Wymakraczem Długosiodło 2:2 w spotkaniach siódmej kolejki B Klasy ostrołęckiej. Zespoły z Ostrołęki straciły cenne punkty, a wykorzystała to Iskra Zaręby Kościelne, stając się liderem ósmej ligi.

Jako pierwsi na boisko wybiegli gracze Korony II Ostrołęka, którzy zmierzyli się w wyjazdowym spotkaniu z Wymakraczem Długosiodło. Już na początku spotkania prowadzenie gospodarzom dał Adam Duda, ale szybko na tę bramkę odpowiedział Maciej Kurowicki. Najskuteczniejszy napastnik Wymakracza ponownie wpisał się na listę strzelców, ale i tym razem prowadzenie miejscowych nie trwało długo. Wyrównał Artur Muchin i było 2:2. Korona dowiozła ten wynik do końca, mimo tego, że od 62. minuty grała w osłabieniu po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Piotra Giersa.

Punkty straciła też ostrołęcka Narew. Niebiesko-czerwoni do przerwy prowadzili z KS Pniewo 1:0 po golu Michała Markowskiego z rzutu karnego, ale po przerwie gospodarze szybko strzelili aż trzy gole. Końcówka należała do Narwi: Jakub Chaberek strzelił bramkę kontaktową, a gospodarze mieli ogrom szczęścia, gdyż piłka dwukrotnie zatrzymywała się na słupku i raz na poprzeczce. Sytuacji nie udało się wykorzystać, Pniewo wygrywa 3:2, a Narew ponosi drugą porażkę w sezonie.

Z wpadek ostrołęckich ekip najbardziej cieszy się Iskra Zaręby Kościelne. Ta drużyna wygrała wczoraj z GLKS Lelis 8:0, dzięki czemu objęła pozycję lidera B Klasy. Kolejna szansa na punkty ostrołęckich drużyn już za tydzień: Korona II zagra z KS Pniewo, a Narew podejmie FC Różan.