Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Skrótem po żwirze

(jp)
Połączenie ulicy Targowej z Graniczną znacznie skróciło drogę ze Stacji do Wojciechowic
Połączenie ulicy Targowej z Graniczną znacznie skróciło drogę ze Stacji do Wojciechowic Fot. A. Wołosz
Można już bez trudu przejechać z ulicy Targowej na Graniczną i z Granicznej na Targową. W ubiegłym tygodniu połączenie obu ulic zyskało równą żwirową nawierzchnię, a na wiosnę w przyszłym roku da się już tamtędy jeździć asfaltem.

Połączenie ulicy Targowej z Graniczną znacznie skróciło drogę ze Stacji do Wojciechowic
(fot. Fot. A. Wołosz)

Przypomnijmy, o połączeniu ulic Targowej i Granicznej mówi się od połowy lat 80., ale nigdy nie udało się do tego doprowadzić. Również w tym roku na wniosek prezydenta Ryszarda Załuski Rada Miejska wycofała to zadanie z budżetu. Miasto próbowało mimo to wybudować połączenie obu ulic stosując pewien księgowy zabieg, który jednak nie do końca się udał. Wykonawca miał wybudować ulicę w tym roku, a fakturę wystawić w przyszłym i dostałby pieniądze już z przyszłorocznego budżetu. W tym roku udało się jednak położyć tylko nawierzchnię żwirową. Poprawiło to jednak i tak możliwość przejazdu w tej okolicy. Do niedawna bowiem wielką sztuką było przejechać z Granicznej na Targową i nie uszkodzić samochodu. Jednocześnie poprawił się również dojazd do wsi Goworki w gminie Rzekuń. Wyremontowano również odcinek ulicy Targowej od Bohaterów Westerplatte do rur ciepłowniczych.
Gdy kierowcy dowiedzieli się o możliwości skrócenia sobie drogi, na nowo położonej żwirówce zrobił się duży ruch. Ponieważ istnieje zagrożenie, że drogą tą zaczną jeździć ciężarówki i zniszczą ją jeszcze przed położeniem asfaltu, miasto rozważa postawienie tam znaku zakazu wjazdu samochodów ciężarowych i wzmocnienie niektórych odcinków gruzobetonem.
W ubiegłym tygodniu żadne znaki jeszcze nie stały. W piątek 22 sierpnia trwały konsultacje z wykonawcą drogi, jakie ograniczenie tonażowe wprowadzić na tym odcinku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki