Skrót meczu Widzew Łódź - Zagłębie Lubin 1:3. Gole, bramki. Miedziowi znów zaskoczyli

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
od 16 lat
Cztery gole w Łodzi. Widzew jednak przegrał z Zagłębiem Lubin 1:3. Ozdobą meczu okazało się trafienie Marko Poletanovicia z doliczonego czasu gry. Polecamy skrót najciekawszych akcji w tym wszystkie gole. Miedziowi zwyciężyli trzeci raz z rzędu, dzięki czemu są już na ósmej pozycji w tabeli PKO Ekstraklasy.

Mecz Widzew - Zagłębie: skrót, gole

Gospodarze przed przerwą w zasadzie tylko raz zagrozili bramce zespołu Waldemara Fornalika i to w dość przypadkowej sytuacji. W 15. minucie debiutujący w wyjściowym składzie 18-letni Kamil Cybulski zaskoczył Sokratisa Dioudisa dośrodkowaniem, z którego wyszedł celny strzał i Grek z dużym trudem wybił lecącą pod poprzeczkę piłkę. Pozostałe uderzenia łodzian w pierwszej połowie były bardzo niecelne.

Lubinianie dobrze się bronili i czekali na swoje szanse po kontraktach, które wykończyli perfekcyjnie, zdobywając dwa gole w ciągu dwóch minut. Najpierw w 27. minucie Mateusz Wdowiak przejął piłkę na swojej połowie, a następnie wykorzystując dezorganizację w szeregach Widzewa przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów i w sytuacji sam na sam pokonał Rafała Gikiewicza.

Kolejny cios piłkarze Zagłębia zadali dwie minuty później. Prowadzenie podwyższył Kacper Chodyna, który po kolejnym szybkim ataku wykorzystał dobre podanie od Marka Mroza.

Do przerwy Zagłębie było dużo dojrzalszym zespołem. Nie dość, że goście nie pozwolili piłkarzom Daniela Myśliwca zagrozić swojej bramce, to do szatni mogli schodzić z przewagą trzech goli. W 43. minucie po akcji Bartłomieja Kłudki, w poprzeczkę trafił bowiem Tomasz Makowski.

Zagłębie Lubin wstrząsnęło Widzewem Łódź. Awans na ósme miejsce

Na początku drugiej połowy to Widzew z powodzeniem skontrował jednak rywala i zdobył kontaktową bramkę. W 49. minucie szybki atak wykończył wprowadzony po przerwie Łotysz Andrejs Ciganiks.

To zwiastowało emocje, bo łodzianie spisywali się lepiej niż w pierwszej połowie. Dążyli do wyrównania, jednak w ich akcjach brakowało jakości. Najlepszą okazję do zdobycia drugiego gola miał Portugalczyk Fabio Nunes, który w polu karnym minął dwóch obrońców Zagłębia, lecz jego strzał z bliskiej odległości obronił Dioudis. Grek bardzo dobrze spisywał się w bramce lubinian, wyłapując większość dośrodkowań piłkarzy Myśliwca. Po drugiej stronie boiska w 80. minucie dobrze przy strzale Tomasza Pieńki interweniował też Gikiewicz.

Wydawało, że w końcówce łodzianie rzucą się do ataku, ale ich zapał w pierwszej minucie doliczonego czasu gry zgasił Marko Poletanovic. Gol Serba zdobyty strzałem zza pola karnego był ozdobą meczu i ustalił jego wynik. PAP, Bartłomiej Pawlak

Zdjęcia kibiców z meczu Widzew - Zagłębie

Oto jak wygląda ranking najwyższych frekwencji na meczach polskich klubów w sezonie 2023/2024. Wbrew pozorom to wcale nie finał Pucharu Polski na PGE Narodowym przyciągnął na trybuny rekordową widownię. To widowisko przebił jeden hit na Stadionie Śląskim!