Siostry Wikieł walczyły o medale Mistrzostw Polski Seniorek

Angelika Wikieł, jako jedna z trzech sióstr reprezentuje jeszcze barwy Ostrołęki. Archiwum zawodniczki
Trzy siostry Wikieł walczyły o medale Mistrzostw Polski Seniorek w zawodach rozegranych w Olsztynie.

Najlepiej sztuka ta udała się najbardziej doświadczonej 22-letniej Manueli, która dwukrotnie stawała na podium. Srebrny medal wywalczyła w wyścigu na 800 metrów stylem dowolnym z rezultatem 8:48,99 oraz w sztafecie 4 x 200 metrów, gdzie wraz z koleżankami również stanęła na drugim stopniu podium.

Bardzo dobre wyniki w mistrzostwach uzyskała również 16-letnia Angelika Wikieł, która zajęła czwarte miejsce na 100 metrów klasycznym z czasem - 1:12,08 oraz piąte na dystansie dwukrotnie dłuższym. Zawodniczka UŚKS Ostrołęka jednocześnie z czasem 2:34,99 wypełniła minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów w Dortrechcie.

Angelika była również czternasta na dystansie 50 metrów stylem klasycznym z czasem 34,19 s.

W zawodach wystartowała również 14-letnia Żaklia Wikieł, która od kilku miesięcy reprezentuje MTP Kormoran Olsztyn. Wychowanka trenera Włodzimierza Janczewskiego plasowała się na na 25 miejsce na dystansie 400 metrów stylem ziemnym i 35 miejscu w wyścigu na 50 metrów stylem zmiennym.