Siatkarze SPS Volley Ostrołęka walczą o awans do III ligi. Zobacz zdjęcia i wideo

Siatkarze SPS Volley Ostrołęka to bardzo ciekawy zespół prowadzony przez trenera Edwarda Góreckiego. A. Dobkowski
Siatkarze SPS Volley Ostrołęka po raz drugi okazali się zespołem słabszym od UKS Lesan Halinów. Tym razem podopieczni trenera Edwarda Góreckiego przegrali 1:3.

SPS Volley Ostrołęka - UKS Lesan Halinów

Spotkanie rozgrywane w sobotni wieczór w hali ZSZ nr 1 przy 11 Listopada miało być rewanżem za lutową wyjazdową porażkę w Halinowie. Niestety tym razem zespół osłabiony brakiem m.in. Arkadiusza Piasty nie miał solidnych argumentów, aby powalczyć o trzy punkty.

W pierwszym secie goście zdecydowanie lepiej weszli w starcie i wykorzystując sporą ilość błędów w przyjęciu i rozegraniu ostrołęckiego zespołu, zdobyli sporą przewagę. W efekcie wygrali pierwszą partię gładko 25:15.

W drugim secie nasi siatkarze walczyli ambitnie i prowadzili wyrównaną batalię z Lesanem, jednak w samej końcówce meczu przy stanie 22:22 zagrali nieskutecznie i zwycięstwo na swoim koncie zapisali ponownie goście. Tym razem 25:23 i w całym meczu prowadzili już 2:0.

W trzeciej partii ostrołęczanie wspierani przez najbardziej zagorzałych fanów siatkówki robili wszystko, aby odnieść zwycięstwo i udało się. Po zaciętej walce wygrali 25:23 i przedłużyli swoje szanse na pozytywne rozstrzygnięcie meczu. Niestety w ostatnim secie przegrali 20:25, mając duże przestoje w grze i ostatecznie przegrali 1:3.

Mimo to SPS Volley Ostrołęka nadal zachowuje szanse na awans do rozgrywek III ligi, chociaż zagadką wciąż są zasady gry w wyższej klasie rozgrywkowej.

- Nie wiemy do tej pory ile zespołów spadnie z trzeciej ligi do czwartej ligi i tym samym ile będzie mogło awansować - mówi trener SPS Volley Ostrołęka Edward Górecki. - Wiemy, że nastąpi reorganizacja III ligi, która ma zostać zmniejszona. Na razie walczymy o zwycięstwo w kolejnych spotkaniach i staramy się analizować sytuację, chociaż nie jest to łatwe. Bo o wynikach dowiadujemy się od innych zespołów, które podają z kim i kiedy rozgrywały swoje mecze.

Na oficjalnej stronie Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej niestety żadne wyniki fazy finałowej IV ligi nie są podawane.

SPS Volley Ostrołęka - UKS Lesan Halinów 1:3 (15:25, 23:25, 25:23, 20:25)