Siatkarze Energi Net Ostrołęka z awansem w play-offach [WIDEO, ZDJĘCIA]

Energa Net Ostrołęka pokonała Metro Warszawa 3:2 w drugim meczu 1. rundy play-off II ligi siatkarzy. Podopieczni Mateusza Mielnika w kolejnej rundzie zmierzą się z Centrum Augustów.

W pierwszym meczu play-off padł wynik 3:0 dla Energi Net, więc ostrołęczanie potrzebowali jednej wygranej, by wywalczyć awans do 2. rundy. Piątkowy wieczór okazał się pod tym względem szczęśliwy. Lepszy początek zanotowali jednak siatkarze Metra, wygrywając pierwszego seta 25:18. W kolejnej partii do 10 zwyciężyli ostrołęczanie, a następnie scenariusz się powtórzył i obie drużyny zdobyły po jednym secie. Tie-break przyniósł nam ogromne emocje. Ostatecznie przy stanie 18:17 dla Energi Net kapitalnie zaserwował Kamil Guzewicz, dając wygraną biało-czerwonym. Wynik to 3:2 dla Energi Net i zakończenie rywalizacji do dwóch zwycięstw z Metrem bez porażki.

Kolejnym rywalem Energi Net będzie Centrum Augustów. Zawodnicy z Podlasia w meczach 1. rundy dwukrotnie pokonali 3:2 zespół MOS Wola Warszawa. Mecze 2. rundy już za dwa tygodnie.

Energa Net Ostrołęka - Metro Warszawa 3:2 (18:25, 25:10, 17:25, 25:18, 19:17)