Siatkarze Dwójki sprawili miłą niespodziankę kibicom

Bardzo dobry mecz rozegrał środkowy Dominik Lipiński.
Bardzo dobry mecz rozegrał środkowy Dominik Lipiński. Fot. T. Szymborski
Znakomite spotkanie mają za sobą podopieczni Jakuba Miecznikowskiego, którzy w ramach rozgrywek III ligi pokonali na własnym boisku Orlik Przytyk 3:1

Niedzielne spotkanie od wysokiego prowadzenia 4:0 rozpoczęli gospodarze. Przyjezdni nie dość, że dogonili miejscowych to jeszcze przy stanie 11:10 wyszli na prowadzenie. W dalszej fazie spotkania Dwójka osiągnęła trzypunktową przewagę 17:14, ale po raz kolejny ją roztrwonili i o zwycięstwie w pierwszym secie zadecydowała końcówka. Ostatecznie podopieczni Jakuba Miecznikowskiego rozstrzygnęli pierwszą odsłonę na swoją korzyść i pokonali rywali 26:24.

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia gości 2:4 i do stanu 10:12 obie ekipy grały punkt za punkt. Od tego momentu zawodnicy Dwójki znakomicie spisywali się w bloku i ataku, co pozwoliło na wysokie zwycięstwo w drugiej partii do 15.

Trzecia odsłona spotkania była bliźniaczo podobna do dwóch poprzednich partii. Obie ekipy grały punkt za punkt, a pierwszą trzypunktową przewagę osiągnęli goście przy stanie 15:18. W tym momencie seta po raz kolejny dał o sobie znać znakomicie spisujący się tego dnia Dominik Lipiński, który po dwóch pojedynczych blokach doprowadził do remisu 18:18. Końcówka trzeciego seta należała jednak do gości, którzy po błędzie w przyjęciu gospodarzy wygrali tę partię do 25.

Czwartą i jak się później okazało odsłonę tego spotkania na swoją korzyść rozstrzygnęli siatkarze Dwójki, którzy po wyrównanym początku odskoczyli na kilka punktów i po bezbłędnej grze na kontrze wygrali ostatecznie do 20 i cały mecz 3:1.

UKS Dwójka Maków Mazowiecki - Orlik Przytyk 3:1 (26:24, 25:15, 25:27, 25:20)
Dwójka: K. Jaworski, Kęsak, Wróbel, Ciszkowski, Godlewski, Lipiński, Miecznikowski (libero) oraz Złotkowski, Trawczyński