Sesję absolutoryjną zdominowała wąskotorowa kolejka

  Sesję absolutoryjną zdominowała wąskotorowa kolejka

  Jarosław Sender

  Tygodnik Ostrołęcki

  Tygodnik Ostrołęcki

  Tylko radny Ryszard Bońkowski był przeciwny udzieleniu absolutorium wójtowi Wojciechowi Brzezińskiemu.

  Absolutoryjna sesja odbyła się 22 kwietnia. Radni ocenili całość operacji finansowych wójta związanych z wykonaniem budżetu za ubiegły rok. Zanim jednak zagłosowali nad udzieleniem absolutorium, zapoznali się ze sprawozdaniem wójta dotyczącym wykonania budżetu oraz opiniami Regionalnej Izby Obrachunkowej i Komisji Rewizyjnej (obydwie były pozytywne - przyp. red.). Radni nie mieli większych uwag do prowadzenia gospodarki finansowej przez wójta i za¬głosowali "za". Jedynie r Ryszard Bońkowski głosował "przeciw". Na sesji nie umotywował swojego zdania. Dopytywał jedynie skąd się bierze zadłużenie gminy.

  - Uważam, że wójt składa jedynie obietnice, a nic nie robi. Ponadto programy przez niego pisane nie otrzymują dofinanowania - powiedział nam Ryszard Bońkowski, który w ubiegłym roku również głosował przeciwko udzieleniu absolutorium.

  Jedna z podjętych na sesji uchwał dotyczyła m.in. przystąpienia gminy do projektu pt. "Zabytkowa Kolejka Wąskotorowa Mława- Maków Mazowiecki Lokomotywą Rozwoju Północnego Mazowsza." Projekt ten jest realizowany wspólnie z gminą Krasne z pieniędzy Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach RPO. Gminy uzyskały już na ten cel dofinansowanie, 21 mln zł.

  Radni Czernic Borowych mieli kilka pytań odnośnie projektu. Leszka Czarzastego interesowało czy inne gminy podjęły już takie uchwały, interesowały go również koszty jakie będzie musiała ponieść gmina.

  - Partnerami projektu są gminy Krasne i Czernice, i tylko one muszą podjąć taką uchwałę - wyjaśnił wójt.

  - Na razie nie możemy mówić o żadnych kwotach, jakie poniesie gmina. W tym roku budżet nie przewiduje kosztów na ten cel. Ta uchwała dotyczy tylko wyrażenia chęci. W późniejszym czasie chcemy tak poprowadzić rozmowy, aby gmina nie musiała ponosić kosztów, a przynajmniej niewielkie. Liczymy tu na pomoc marszałka. Jeżeli jemu projekt się spodoba, może objąć nad nim pieczę, a wtedy może wspomagać nas finansowo. Wszelkie rozmowy jednak na ten temat dopiero przed nami - dodał Wojciech Brzeziński.

  Czytaj treści premium w Tygodniku Ostrołęckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Specjalnie dla Was

  Wideo