MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sesja z długą listą sukcesów

Jarosław Sender
Powiat. Najważniejszym sukcesem, według starosty Zenona Szczepan¬kowskiego, w kończącej się właśnie kadencji było utworzenie Przasnyskiej Strefy Gospodarczej i Specjalnej Strefy Ekonomicznej. O sukcesach powiatu starosta mówił 29 października.

- Sześciu inwestorów kupiło siedem działek budowlanych. Niektórzy już rozpoczęli inwestycje. Zainteresowanie gruntami w Sierakowie wzrasta, w tym wśród inwestorów dużych, potrzebujących kilku lub kilkunastu hektarów pod budowę fabryki - wyjawił starosta.

I płynnie przeszedł do przebudowy dróg powiatowych, chodników i zatok autobusowych. Pochwalił się przy tym, że biorąc pod uwagę wydatki drogowe na mieszkańca, powiat przasnyski jest na pierwszym miejscu w Polsce. - Wszystkie nasze wydatki inwestycyjne od czasu powstania powiatów, czyli od 1999 roku, wynoszą niemal 200 mln zł - sumował Zenon Szczepankowski. - A na najbliższe lata mamy już przyznane dalsze kilkadziesiąt milionów złotych, przede wszystkim na Mazowieckie Centrum Sportów Zimowych.

Starosta przypomniał także liczne nagrody i tytuły, jakimi ostatnio jest obsypywany, m.in. największego inwestora samorządowyego.

- Od 2004 roku nie utraciliśmy pierwszego miejsca w wydatkowaniu środków zagranicznych. Ponadto, także i tę kadencji, prawdopodobnie zakończymy bez zadłużenia, a z jedną z największych nadwyżek operacyjnych z Polsce - podkreślił starosta i podziękował radnym oraz pracownikom za pracowitość, dobrą wolę i merytoryczność.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki