Sergii Okseniuk zwycięzcą XVIII Międzynarodowego Półmaratonu Kurpiowskiego (zdjęcia, wideo)

Sergii Marchuk, Sergii Okseniuk i Aleh Hutnik od pierwszych metrów narzucili niezwykle szybkie tempo biegu. A. Dobkowski
Reprezentant Ukrainy Sergii Okseniuk zwyciężył w XVIII Międzynarodowym Półmaratonie Kurpiowskim ustalając rekord nowej trasy - 1:06:39.

XVIII Międzynarodowy Półmaraton Kurpiowski

Najlepszy zawodnik z powiatu Przemysław Dąbrowski, najlepszy z miasta Mirosław Wilkowski i prawdziwa legenda polskich biegów Waldemar Pędzich z Szafarczysk. A. Dobkowski

(fot. A. Dobkowski)

Drugi na mecie ponad minutową stratą dobiegł Sergii Marchuk, a miejsce na najniższym stopniu podium wywalczył Białorusin Aleh Hutnik. Na bardzo wysokiej szóstej pozycji rywalizację ukończył Przemysław Dąbrowski z Borawego, który nieco ponad 21 km pokonał w 1:11:19. W efekcie odebrał nagrodę dla najlepszego zawodnika z powiatu ostrołęckiego oraz specjalną nagrodę od "Tygodnika Ostrołęckiego" dla najwyżej sklasyfikowanego uczestnika z terenu działania redakcji.

- Jestem bardzo zadowolony z szóstej lokaty i dobrego występu w kolejnym w mojej karierze półmaratonie - mówił po zakończonym biegu młody zawodnik z Borawego. - Wiedziałem, że już na samym początku rywale z Ukrainy i Białorusi narzucą bardzo szybkie tempo. Niestety starałem się dodać jeszcze gazu na ostatnich kilometrach i postarać się przesunąć o jedną dwie pozycje, ale rywale byli niezwykle mocni, a mi brakowało na więcej sił.

Najlepszym zawodnikiem z Ostrołęki został z kolei Mirosław Wilkowski, który ukończył rywalizację na trzynastej pozycji z rezultatem 1:21:38. Najlepszą zawodniczką z Ostrołęki została z kolei Aleksandra Szulkowska - 1:41:55, a najlepszą z powiatu Katarzyna Lenkiewicz - 2:17:46.