Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Seniorzy rozpoczęli rok akademicki

MU
Ireneusz Raczko odbiera legitymację studencką
Ireneusz Raczko odbiera legitymację studencką MU
Zainaugurowano kolejny rok akademicki na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Po raz czwarty, ruszyły zajęcia na ostrowskim UTW, który działa przy Miejskim Domu Kultury. Uroczyste rozpoczęcie roku odbyło się w poniedziałek, 1 października, a ceremonię rozpoczęła Hanna Sasinowska, koordynator ostrowskiego uniwersytetu. Po niej głos zabrał dyrektor MDK, Jacek Kalinowski.

- Matematyk, ekonomista, filozof i astronom Mikołaj Kopernik powiedział, że "świat nie będzie miał litości dla tych, którzy stoją w miejscu" - przypominał Jacek Kalinowski. - Nasza obecność tutaj, uczestniczenie w zajęciach UTW, jest moim zdaniem, słuchaniem i wypełnianiem myśli tego Wielkiego Polaka. My idziemy do przodu i myślę, że ta kreatywność, aktywność da Państwu wiele satysfakcji i radości.

Również burmistrz Władysław Krzyżanowski mówił o zapotrzebowaniu, jakie jest na UTW oraz o ciekawych, cieszących się powodzeniem, wykładach. Potem wręczono legitymacje studenckie ośmiu nowym osobom, które dołączyły do grona studentów. W tym roku grono te liczy około sto osób.

Po wysłuchaniu hymnu, tradycyjnej pieśni uniwersyteckiej "Gaudeamus Igitur", przewodnicząca rady słuchaczy, Danuta Kołodziejczyk złożyła życzenia swoim kolegom i koleżankom z uniwersytetu. Pierwszorocznym życzyła, aby znaleźli wśród słuchaczy przyjaciół.

Kolejnym punktem uroczystości był wykład dr hab. Teresy Zaniewskiej prof. nadzw. SGGW, pt. "Dzieciństwo jako świat zapamiętanych wartości". Profesor pochodzi z Ostrowi, więc jak sama przyznała, nie mogła nie przyjąć zaproszenia. Wśród słuchaczy spotkała też kilka znajomych osób. Dodała, że wróciła do siebie, do miasta, w którym się urodziła, gdzie kształtowały się pierwsze wartości, którymi kieruje się prze całe życie. Cały wykład był poświęcony roli dzieciństwa w naszym życiu. Zdaniem profesor Zaniewskiej, każdy z nas "prowadzi za sobą dzieciństwo", bez względu na to, jakie ono było.

- To fenomen, że może być ono biedne, czasem nawet dramatyczne, ale mimo wszystko do niego wracamy - mówiła profesor. - Dzieciństwo to podwaliny, fundamenty, a jaki są fundamenty, taki jest dom. Silne fundamenty budują dom.

Wykład został nagrodzony kwiatami i brawami. Ostatnim punktem uroczystości był występ zespołu muzycznego "Banda Retro".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki