MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Schodów niezgody nie będzie

(mm)
Sekcja ds. osób niepełnosprawnych MOPR w Ostrołęce wkrótce będzie miała swoją siedzibę w Meditransie. Trzy tygodnie temu niepełnosprawni mieszkańcy Ostrołęki oburzali się na decyzję władz miasta o przeniesieniu sekcji ds. osób niepełnosprawnych MOPR z ulicy Farnej na ulicę Kościuszki. O trzech schodach niezgody w budynku nieprzystosowanym architektonicznie do potrzeb osób niepełnosprawnych pisaliśmy w 43. numerze Tygodnika.

Wówczas w rozmowie z nami prezydent Ostrołęki powiedział, że skoro wokół sprawy przeprowadzki powstało tak dużo szumu, sekcja wkrótce przeniesie się do budynku Meditransu, pozbawionego barier architektonicznych.
W środę 12 listopada sprawdziliśmy gdzie urzędują pracownice sekcji. Zastaliśmy je jeszcze na ul. Kościuszki.
- Na razie jeszcze nic nie wiemy o ewentualnej przeprowadzce. A o tym, że miałyby to być pomieszczenia w Meditransie dowiedzieliśmy się z "Tygodnika" - usłyszeliśmy od pracownic.
Dowiedzieliśmy się też, że do osób na wózkach, które nie mogą dostać się przez wąskie korytarze do pokoju sekcji pracownice wychodzą na zewnątrz, lub też pewne kwestie poruszane są przez otwarte okno, które wychodzi na ul. Kościuszki.
- Prezydent powiedział w gazecie, że pracownicy mogą odwiedzać niepełnosprawnych w ich domach, ale nie pomyślał, że my możemy tego nie chcieć. Wizyta w MOPR-ze często jest dla nas jedyną okazją wyjścia do ludzi - powiedział nam jeden z interesantów sekcji.
Czy sekcja zostanie przeniesiona, a jeśli tak to dokąd i kiedy? - zapytaliśmy prezydenta Ostrołęki 12 listopada.
W imieniu prezydenta dzień później odpowiedział nam Krzysztof Szeląg rzecznik prasowy UM.
- Po rozpatrzeniu różnych obiektów, do których miasto się przymierzało prezydent podjął decyzję, że najlepszym rozwiązaniem będzie adaptacja pomieszczeń w Meditransie. Wczoraj wystąpił do marszałka województwa o zgodę na ich udostępnienie - poinformował nas K. Szeląg.
Sekcja otrzyma do swojej dyspozycji sześć pomieszczeń, do których wchodzić się będzie od ulicy Leszczyńskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki