Salon Maturzystów Perspektywy 2021 startuje 16 września

Redakcja Warszawa
Redakcja Warszawa
FOT. 123RF
Udostępnij:
Organizowany pod Honorowym Patronatem Ministra Edukacji i Nauki Salon Maturzystów 2021 rozpocznie się 16 września, a uczelniami-gospodarzami pierwszego dnia będą: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II i Uniwersytet Rzeszowski. Podczas trwającej do 29 września kampanii edukacyjnej online organizowanej przez Perspektywy, maturzyści uzyskają informacje na temat przygotowania do egzaminu maturalnego i rekrutacji na studia.

Jest to Salon szczególnie ważny, gdyż do matury 2022 przystąpią uczniowie, którzy w przedostatniej klasie stracili prawie cały rok tradycyjnej nauki, a także kilka miesięcy w roku wcześniejszym. Nie ma szans, aby nie odbiło się to na poziomie ich przygotowania do studiów. Dlatego powtórki trzeba rozpocząć od września i rozłożyć je na 8 miesięcy dzielących uczniów od matury.

Partnerami Salonu są okręgowe komisje egzaminacyjne (OKE), kuratoria oświaty i wiodące polskie uczelnie. Patroni honorowi to minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. Arkadiusz Mężyk.

Ze względu na narastającą czwartą falę pandemii, tegoroczny Salon Maturzystów zostanie przeprowadzony w formule online. Program obejmuje wykłady ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych i porady doradców edukacyjno-zawodowych, które z całą pewnością ułatwią przygotowanie do matury oraz wybór kierunku studiów i uczelni. Podczas specjalnej prezentacji młodzi ludzie dowiedzą się także, jak czytać „ze zrozumieniem” Ranking Szkół Wyższych Perspektyw i wykorzystać to zestawienie przy podejmowaniu decyzji o studiach.

W wydzielonej części targowej, na wirtualnych stoiskach, zaprezentują się szkoły wyższe z całej Polski: uniwersytety, politechniki, uczelnie medyczne i zawodowe. Uczestnicy Salonu będą mieli także możliwość odbycia interaktywnych spotkań ze studentami najpopularniejszych kierunków studiów.

Kampania obejmie cała Polskę, a jej harmonogram obejmuje dziesięć jednodniowych Salonów: 16 września – Lubelski i Podkarpacki, 17.09 – Mazowiecki, 20.09 – Zachodniopomorski i Lubuski, 21 – Śląski, 22.09 – Małopolski, 23.09 – Podlaski i Warmińsko-Mazurski, 24.09 – Pomorski i Kujawsko-Pomorski, 27.09 – Łódzki i Świętokrzyski, 28.09 – Dolnośląski i Opolski, 29.09 – Wielkopolski.
Szczegółowe informacje – w wydzielonych sekcjach dla uczniów i nauczycieli – znajdują się na stronie: www.salonmaturzystow.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Salon Maturzystów Perspektywy 2021 startuje 16 września - Polska Times

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Tygodnik Ostrołęcki
Dodaj ogłoszenie