Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Sajgon na festiwalu

mch
- Dostaliśmy się na Festiwal Filmów Amatorskich w Ostrołęce. Jurorzy wybrali 23 filmy ze zgłoszonych 90. Wśród wybrańców znaleźliśmy się i my. To nasz sukces - cieszy się Marcin Sobociński z Grupy Filmowej Sajgon. Przegląd filmów w Ostrołęce odbędzie się 4 i 5 grudnia.

Film przasnyskiej grupy filmowej Sajgon "Trzymajmy się planu" obejrzało w samym Przasnyszu tysiąc sto osób. Rekord padł w piątek 12 listopada, kiedy to na wieczornym seansie pojawiło się aż 150 widzów.
- Teraz gramy w Ciechanowie, a potem prawdopodobnie będzie można obejrzeć nasz film w Makowie - zapowiada Marcin Sobociński. - Komedię po przasnysku będą mogli w grudniu zobaczyć także ostrołęczanie podczas przeglądu filmów amatorskich.
Na ostatnim przasnyskim seansie 12 listopada pojawił się współautor filmowej oprawy muzycznej Piotr Skotnicki (Piotr Skotnicki zwany Skuterem współpracował z takimi muzykami i piosenkarzami, jak: Justyna Steczkowska, Kasia Kowalska, Anita Lipnicka, Edyta Bartosiewicz, Anna Maria Jopek, Reni Jusis, Alicja Janosz oraz Waldemar Goszcz - przyp. red.). Skotnickiemu współpracę z Sajgonem zaproponował Misza Hairulin.
- Zadzwonił do mnie i zapytał, czy nie zrobilibyśmy czegoś dla jego kolegów, którzy robią kino niezależne, czyli offowe - wspomina Skotnicki. - Od razu więc pomyślałem, że nic na tym nie zarobię, ale powiedziałem "dobrze". Było to dla mnie ciekawe doświadczenie, bo muzyki do filmu jeszcze nie robiłem.
Muzykę do komedii "Trzymajmy się planu" Skotnicki synchronizował wspólnie z Miszą. Zajęło im to dwa dni.
- Wszystko było robione szybko, rzekłbym "na wariata", ale przynajmniej mieliśmy miłą pracę - zapewnia Piotr.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki