MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Są nowe zarzuty dla ojczyma i matki Kamilka. Prokuratura oskarża ojczyma dziecka o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem

OPRAC.:
Małgorzata Puzyr
Małgorzata Puzyr
Oprawcy 8-letniego Kamilka z Częstochowy usłyszeli nowe zarzuty. Ojczym chłopca oskarżony jest o zabójstwo chłopca ze szczególnym okrucieństwem w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie
Oprawcy 8-letniego Kamilka z Częstochowy usłyszeli nowe zarzuty. Ojczym chłopca oskarżony jest o zabójstwo chłopca ze szczególnym okrucieństwem w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie fot. KG, klobucka.pl, MG, KMP Cz-wa
Prokuratura postawiła zarzuty oprawcom 8-letniego Kamilka. Ojczym dziecka, Dawid B., usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Matka, Magdalena B., została oskarżona o pomocnictwo w zabójstwie ze szczególnym okrucieństwem.
od 16 lat

Spis treści

Sprawą śmierci 8-letniego Kamila z Częstochowy zajmuje się Prokuratura Regionalna w Gdańsku. Do tego zadania wyznaczono trzech doświadczonych prokuratorów, w tym śledczego specjalizującego się w sprawach pozakarnych z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego.

Są nowe zarzuty dla katów Kamilka z Częstochowy

Po śmierci dziecka, prokuratura zmieniła zarzuty jego oprawcom.

Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie usłyszał Dawid B. - ojczym chłopca. Oskarżona o pomocnictwo w zabójstwie ze szczególnym okrucieństwem w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie została z kolei matka 8-letniego Kamila - Magdalena B.

Prokuratura zmieniła zarzuty ojczymowi i matce Kamilka. Zostali ponownie przesłuchani

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Regionalnej w Gdańsku Marzena Muklewicz powiedziała w rozmowie z PAP, że zmiana zarzutów nastąpiła w niespełna tydzień po otrzymaniu akt śledztwa dotyczącego zabójstwa 8–letniego Kamila i wykonaniu dodatkowych czynności procesowych.

Jak dodała, w środę Dawid B. i Magdalena B. zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych.

Co Dawid B. zrobił Kamilkowi?

- Ojczymowi chłopca Dawidowi B. zarzucono zabójstwo chłopca ze szczególnym okrucieństwem w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie poprzez m.in. polewanie go wrzącą wodą, uderzanie prysznicem i pięściami po ciele, rzucenie pokrzywdzonego na rozżarzony piec węglowy. Skutkiem działań podejrzanego było spowodowanie u 8-letniego chłopca ciężkich obrażeń ciała, które po pozostawieniu go w stanie bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty życia, bez udzielenia pomocy, doprowadziły do jego śmierci – powiedziała rzeczniczka prokuratury w Gdańsku.

Jak zaznaczyła, zarzuty śledczych obejmują również trwające od listopada 2020 roku do 3 kwietnia 2023 roku znęcanie się psychiczne i fizyczne ze szczególnym okrucieństwem nad małoletnim pasierbem poprzez m.in. bicie go rękoma po całym ciele, rzucanie o podłogę i meble, kopanie po ciele i głowie, przypalanie papierosami, skutkujące szeregiem obrażeń ciała doznanych przez dziecko.

Znęcał się nie tylko nad Kamilkiem. Cierpiał też jego brat

Jak ustalili śledczy, podejrzany dopuścił się zarzucanego mu czynu w warunkach recydywy. Według śledczych, podstawą do jej przyjęcia było wcześniejsze skazanie go m.in. za przestępstwo rozboju i odbycie kary łącznej dwóch lat pozbawienia wolności. Przedstawiony podejrzanemu zarzut obejmuje także dokonane w tym samym okresie znęcanie się psychiczne i fizyczne ze szczególnym okrucieństwem nad drugim pasierbem, 7-letnim Fabianem.

Matka Kamilka z poważnym zarzutem. O co oskarża ją prokuratura?

Matce chłopca, Magdalenie B., zarzucono pomocnictwo do zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Jak zauważa prokuratura, pomimo ciążącego na niej obowiązku, nie podjęła żadnej reakcji, która mogłaby ochronić małoletniego przed aktami przemocy ze strony ojczyma. Nie udzieliła także pomocy skatowanemu chłopcu znajdującemu się w stanie bezpośredniego zagrożenia życia, czym ułatwiła Dawidowi B. dokonanie jego zabójstwa.

Przedstawione kobiecie zarzuty obejmują również pomocnictwo do fizycznego i psychicznego znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad jej synami Fabianem i Kamilem przez Daniela B. poprzez niepodejmowanie reakcji chroniących małoletnich, pomimo ciążącego na niej takiego obowiązku. Jak ustalono, kobieta akceptowała, wyrażała zgodę i tolerowała podejmowane przez Daniela B. brutalne akty przemocy wobec jej dzieci.

Jak sprawcy zareagowali na zarzuty?

- Daniel B. złożył wyjaśnienia przyznając się jedynie do niektórych agresywnych zachowań wobec małoletniego Kamila. Magdalena B. nie przyznała się do zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia - dodała Muklewicz.

Obydwoje podejrzani są aresztowani na trzy miesiące. Magdalena B. ma szóstkę dzieci - dwójkę najmłodszych z obecnym mężem Dawidem B., a czwórkę pozostałych z innymi dwoma mężczyznami. Najstarsze jej dziecko ma 11 lat, a najmłodsze urodziło się ubiegłym roku.

Polecjaka Google News - Portal i.pl
od 16 lat

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Są nowe zarzuty dla ojczyma i matki Kamilka. Prokuratura oskarża ojczyma dziecka o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem - Portal i.pl

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki