Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Są miejsca w szkołach

bum
Zakończyła się już rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych, ale są jeszcze wolne miejsca w niektórych szkołach.

W pow. ostrowskim nie było większych kłopotów z rekrutacją do szkół licealnych oraz techników, choć gdzieniegdzie są jeszcze wolne miejsca.
Nie wypaliła - niestety - rekrutacja do I klasy liceum ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Małkini. Są tam także wolne miejsca w I klasie technikum o specjalnościach: technik hotelarstwa i technik organizacji usług gastronomicznych.
W Zespole Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej czekają jeszcze wolne miejsca w I klasie liceum ogólnokształcącego.
Pojedyncze miejsca są we wszystkich klasach pierwszych Zespołu Szkół CKP w Starym Lubiejewie. Największym powodzeniem w tej szkole cieszyły się: technikum samochodowe, technikum agrobiznesu oraz technikum żywienia. Nieco mniej chętnych było do technikum mechanizacji rolnictwa oraz do liceum sportowego.
- Szczególnie polecam liceum sportowe, w którym są jeszcze wolne miejsca - mówi Tadeusz Budzisz, dyrektor ZS CKP w Starym Lubiejewie. - Nabór prowadzimy po raz drugi. Młodzież ma 10 godzin wf-u tygodniowo. Zapewniamy im niezłe warunki do uprawiania sportu. Mamy dwie pełnowymiarowe sale gimnastyczne, boisko z bieżnią, a jeszcze w tym roku powstanie boisko asfaltowe do piłki ręcznej i koszykówki.
Godne polecenia są także zaoczne technika rolnicze: 3-letnie, 4-letnie oraz policealne, które są w ZS CKP w Starym Lubiejewie. Odpowiednie wykształcenie mogą w nich zdobyć ci, którzy pracują już na gospodarstwie, ale nie zdążyli zdobyć pełnego wykształcenia rolniczego. Przypomnijmy, że jest ono niezbędne w staraniach o pomoc unijną.
Niestety, coraz mniejszym powodzeniem wśród absolwentów gimnazjów cieszą się szkoły zawodowe. Tak jest we wszystkich zespołach szkół. W Zespole Szkół CKP w Starym Lubiejewie przygotowano trzy pierwsze klasy ZSZ o specjalnościach: kucharz małej gastronomii, mechanik samochodowy i mechanizator rolnictwa. Jeśli do końca wakacji nie zgłoszą się nowi chętni, prawdopodobnie z trzech klas trzeba będzie stworzyć dwie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki