MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rzekuń. Nowi mali obywatele gminy otrzymują prezent: kocyk z logo gminy

Anna Wołosz
Anna Wołosz
Nowi mali obywatele gminy otrzymują prezent: kocyk z logo gminy
Nowi mali obywatele gminy otrzymują prezent: kocyk z logo gminy UG w Rzekuniu
Samorząd gminy chce w sposób szczególny powitać na świecie wszystkich nowych, małych mieszkańców drobnym upominkiem. Jest to pamiątkowy kocyk. Pomysł nie jest nowy, Ostrołęka była pierwsza. Już od 1,5 roku przekazuje upominki dla noworodków.

Ozdobione logo gminy upominki trafiają do rzekuńskich dzieci od 1 czerwca. Gdy zastanawiano się, jaki gadżet byłby dobrym pomysłem, wybór padł na prezent ładny i praktyczny, czyli koc.

Pamiątkowy kocyk

Kocyk jest z miękkiego materiału z tłoczeniami, tzw. minky, w dwóch kolorach: dla chłopców i dziewczynek, z wszywką na rogu z napisem „Witamy w Gminie Rzekuń”. Otrzymują go świeżo upieczeni rodzice.
Jak to zrobić? Wystarczy zgłosić się osobiście do Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzekuniu, z wnioskiem o jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia dziecka.
Pomysł na upominek na powitanie nowych obywateli gminy wziął się ze... statystyk. Po prostu tych najmłodszych mieszkańców jest coraz więcej. Jako jedna z gmin, położonych wokół Ostrołęki, gmina Rzekuń może pochwalić się coraz większą liczbą mieszkańców.
Jak mówi wójt Bartosz Podolak, sprowadzają się tutaj młodzi ludzie, którzy są potencjalnymi rodzicami. Stąd np. potrzeba budowy żłobka samorządowego, który powstanie naprzeciwko przedszkola.

W 2010 roku było nas 9 tys. 639, a w 2019 już 10 tys. 580. Wpływ na to mają nie tylko osoby nowo osiedlające się, ale także dodatni przyrost naturalny. Statystyki pokazują, że na terenie naszej małej ojczyzny notuje się około 100 urodzeń rocznie. W związku z tym samorząd chce w sposób szczególny powitać na świecie wszystkich nowych, małych mieszkańców drobnym upominkiem

– mówi wójt.

Ostrołęka pierwsza

Pierwszym samorządem, który podjął się obdarowywania nowych obywateli upominkiem, był urząd miasta w Ostrołęce. Tu również prezentem jest kocyk: niebieski dla chłopców, różowy dla dziewczynek. Rodzice pobierają kocyki, kiedy podpisują akt urodzenia dziecka w USC.
Pierwszym dzieckiem, które otrzymało kocyk z logo Ostrołęki, był Gabriel, urodzony 1 stycznia 2018 roku. Kocyk otrzymuje każde dziecko, urodzone lub zameldowane w Ostrołęce.

Kocyk z logo Ostrołęki dla Gabriela. Nowy pomysł na promocję miasta

Zobacz inne materiały

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki