Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Rywalizowali strażacy

(mn)
Strażacy karniewiacy przy pracy
Strażacy karniewiacy przy pracy M. Nożyńska
Dwadzieścia dwie drużyny, w tym trzy żeńskie, walczyły ze sobą na trzecich powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych, które odbyły się w niedzielę 14 września na stadionie w Makowie. Zawody, które miały m.in. pokazać, jak strażacy są przygotowani do prowadzenia akcji, zorganizował Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Makowie.

Strażacy karniewiacy przy pracy
(fot. M. Nożyńska)

Strażacy ochotnicy wystartowali w dwóch konkurencjach: sztafecie z przeszkodami i ćwiczeniu bojowym z motopompą. Aby nikt nie zarzucił, że zawody oceniane były niesprawiedliwie (tak jak to było na zawodach pożarniczych w Jednorożcu), sędzią głównym został strażak spoza powiatu makowskiego - mł. kpt. Mieczysław Prekiel z KPPSP w Przasnyszu. Mimo to ochotnicy protestowali. Do komisji sędziowskiej wpłynęły cztery protesty (jeden rozpatrzono pozytywnie) przeciwko decyzjom jury, które naliczało punkty karne, gdy zadanie nie zostało wykonane zgodnie z regulaminem.
W grupie młodzieżowej drużyny pożarniczej dziewcząt pierwsze miejsce zajęły ochotniczki z Płoniaw. W kategorii chłopięcych młodzieżowych drużyn najlepsi byli młodzi strażacy z Różana. Pierwsze miejsce w kategorii dorosłych kobiet ochotniczek zajęły panie z Karniewa, zaś w grupie dorosłych mężczyzn zwyciężyli strażacy z Raw.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki