Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Rozwijanie węży na czas

(mch)
Strażacy-ochotnicy w powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych w niedzielę 5 września w Lesznie rozwijali węże, biegali sztafetę i pokonywali tor przeszkód.

Przechodni puchar komendanta powiatowego PSP zdobyli zawodnicy z Mchowa. Podczas zawodów komplety ratownictwa przedmedycznego otrzymali strażacy z gmin Przasnysz i Jednorożec.
- Chciałem podziękować wszystkim uczestnikom tych dzisiejszych powiatowych zawodów za to, że utrzymujecie wysoką sprawność - mówił podczas zawodów starosta przasnyski Zenon Szczepankowski. - Ta wasza sprawność jest potrzebna nie tylko wam, ale całemu społeczeństwu, ponieważ często decydujecie o życiu i zdrowiu ludzi, którzy potrzebują pomocy. Dlatego też te zawody zawsze są pewną motywacją, mobilizacją waszych sprawności. Cieszę się, że tak licznie chcecie w nich uczestniczyć. I za to wam dziękuję. Gratuluję zwycięzcom.
Zwyciężyła drużyna OSP Mchowo, dzięki czemu puchar przechodni komendanta powiatowego PSP pozostanie kolejny rok w rękach drużyny z gminy Przasnysz, która była w tym roku również gospodarzem tej uroczystości. W ubiegłym roku zdobyła go drużyna z Obręba.
Zawody odbyły się na boisku Zespołu Szkół w Lesznie. Rywalizowały ze sobą drużyny młodzieżowe i seniorskie, które zwyciężyły w eliminacjach na szczeblu gminnym. Tor przeszkód, sztafeta czy rozwijanie węży na czas pozwala ocenić przygotowanie poszczególnych zespołów do prawdziwych działań ratowniczo-gaśniczych. I choć poziom sprawności był bardzo wyrównany, to najlepsi w kategorii drużyn dorosłych OSP okazali się strażacy ze Mchowa. Tuż za nimi uplasowała się drużyna OSP Krasne. Trzecie miejsce zajęli strażacy z Ulatowa Pogorzeli. Tuż za podium znalazła się drużyna ochotnicza z Obręba, która była najlepsza w ubiegłym roku. Kolejne miejsce zajęli strażacy z Rostkowa, a drużyna z Raszujki została zdyskwalifikowana za niewykonanie ćwiczenia bojowego. W trakcie trwania zawodów nie wpłynęły do głównego sędziego żadne protesty. Nie odnotowano również żadnych wypadków i cała rywalizacja przebiegała w sposób jak najbardziej bezpieczny. W kategorii drużyn młodzieżowych najlepsi okazali się strażacy z Rostkowa. Na kolejnych miejscach uplasowały się młodzieżowe drużyny pożarnicze z Lipy, Leszna oraz Raszujki.
Zwycięzcy odebrali puchary i nagrody z rąk starosty przasnyskiego Zenona Szczepankowskiego, komendanta powiatowego PSP w Przasnyszu młodszego brygadiera Sławomira Niestępskiego oraz prezesa Zarządu Powiatowego Związku OSP Ludwika Rogowskiego. Młodsi strażacy otrzymali nagrody rzeczowe, natomiast drużyny seniorów odebrały również nagrody pieniężne w wysokości 900, 700 i 500 złotych.
Podczas uroczystości decyzją Zarządu Głównego OSP za wieloletnie zasługi dla pożarnictwa złotym znakiem Związku OSP odznaczono 82-letniego Ryszarda Godziebę. Pełnił on funkcje sołtysa, radnego gminnego, a w latach 1972-96 prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Karwaczu. Za swoją pracę w OSP otrzymał już dotychczas wiele odznaczeń, m.in. złoty i srebrny krzyż "Za zasługi dla pożarnictwa". Odbierając podczas zawodów najwyższe odznaczenie OSP pan Ryszard nie krył wzruszenia i powiedział, że dzięki temu czuje się wciąż potrzebny i ciągle może działać na rzecz ochotniczej straży.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki