Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rozmowa pierwszych dam Polski i USA. Agata Kornhauser-Duda przedstawiła propozycję stworzenia międzynarodowej koalicji małżonek prezydentów

OPRAC.:
Lidia Lemaniak
Lidia Lemaniak
Agata Kornhauser-Duda
Agata Kornhauser-Duda Grzegorz Jakubowski/KPRP
Kancelaria Prezydenta RP informuje, że 40-minutowa rozmowa telefoniczna pierwszej damy RP, Agaty Kornhauser–Dudy i pierwszej damy USA, Jill Biden, dotyczyła pomocy dla Ukrainy i uciekającej z ogarniętego wojną kraju ludności cywilnej. „Małżonki prezydentów potępiły rosyjską agresję, szczególnie ataki na ludność cywilną, w których giną najbardziej niewinne ofiary wojny: dzieci. Wyraziły przekonanie o potrzebie głośnego mówienia o tych aktach terroru – przekazano.

Od pierwszych dni po wybuchu konfliktu na Ukrainie cała Polska zaangażowała się we wsparcie uchodźców. – Jestem dumna ze wszystkich Polaków, z tego, jak wspaniale opiekują się uciekającymi przed wojną ludźmi. Ta pomoc oczywiście odbywa na różnych poziomach, od szczebla prezydenckiego, przez rządowy, lokalny, legislacyjny, ale najbardziej wzruszające jest, jakiego wsparcia udzielają zwykli mieszkańcy – przyznała Agata Kornhauser–Duda.

„Pierwsza dama RP przedstawiła propozycję stworzenia międzynarodowej koalicji małżonek prezydentów na rzecz udzielania pomocy humanitarnej uchodźcom z Ukrainy. Omówiła obecną sytuację na granicy polsko–ukraińskiej oraz potrzeby uchodźców, w głównej mierze dzieci, sierot i osób z niepełnosprawnościami” – informuje KPRP.

Dodano, że „małżonki prezydentów potępiły rosyjską agresję, szczególnie ataki na ludność cywilną, w których giną najbardziej niewinne ofiary wojny: dzieci”. „Wyraziły przekonanie o potrzebie głośnego mówienia o tych aktach terroru” – czytamy.

Pierwsze damy Polski i USA zgodziły się, że istnieje potrzeba sprawnego i precyzyjnego kierunkowania działań pomocowych. Przy tej okazji Agata Kornhauser–Duda podziękowała za wszelkie wsparcie płynące na rzecz Ukrainy i uchodźców ze strony amerykańskich obywateli i wyraziła nadzieję na współpracę naszych krajów w zakresie zapewnienia im opieki do czasu zakończenia konfliktu na Ukrainie.

Pierwsza dama USA na ręce Agaty Kornhauser–Dudy złożyła podziękowania dla całego narodu polskiego za wielką pracę i udzielane ukraińskim uchodźcom wsparcie oraz zadeklarowała wolę współpracy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki