MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rozbudowa drogi powiatowej od Dud Puszczańskich do Zalasa w gm. Łyse

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Trwa rozbudowa drogi powiatowej nr 2504W na odcinku od miejscowości Dudy Puszczańskie do skrzyżowania z drogą powiatową nr 2519W w miejscowości Zalas na terenie gminy Łyse.

Wartość zadania po przetargu to 16 817 327 zł, w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - 10 018 191,02 zł. Wykonawcą robót budowlanych jest konsorcjum firm: ABRAMSS Sp. z o.o. – lider konsorcjum – oraz Z. Urbanowski sp. z o.o. – partner konsorcjum.

Jak podaje inwestor, czyli samorząd powiatu ostrołęckiego, w ramach zadania rozbudowana zostanie droga o długości ok. 4,4 km. Zostanie wykonana jezdnia o nawierzchni z betonu asfaltowego, przekroju 1×2 i szerokości 2×3 m, na odcinku drogowym zostaną wykonane obustronne utwardzone pobocza z betonu asfaltowego oraz pobocza gruntowe, a na odcinku ulicznym powstaną obustronne chodniki oraz zatoki postojowe w rejonie kościoła parafialnego w Zalasie.

Wykonane zostaną również prace w branży elektrycznej, teletechnicznej i sanitarnej, a także wymiana oznakowania pionowego na znaki drogowe z folii odblaskowej wyższej generacji oraz wykonanie grubowarstwowego strukturalnego oznakowania poziomego, w tym przejść dla pieszych. Wzdłuż utwardzonego pobocza zamontowane zostaną urządzenia optyczne prowadzenia ruchu, tzw. „kocie oczka”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki