Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Różan. Zmiana granic miasta już po konsultacjach społecznych. Czy miasto się powiększy?

Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
Konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic miasta Różan były konsekwencją podjętej przez Radę Miejską w Różanie 12 lutego 2021 r. uchwały w tej sprawie. Jak głosowali mieszkańcy?

Przypomnijmy, że zmiana granic miasta dotyczy włączenia do niego części wsi Paulinowo. O tym, jakie są powody oraz jakie korzyści płyną z powiększenia obszaru miejskiego, pisaliśmy tutaj:

Różan. Konsultacje społeczne. Na czym polegały?

Konsultacje społeczne polegały na udzieleniu przez mieszkańców odpowiedzi na pytanie o treści: _„Czy jest Pani/Pan za zmianą granic administracyjnych miasta Różan, poprzez przyłączenie terenów sołectwa Paulinowo o powierzchni 553 ha, których granice stanowi od strony północnej droga krajowa nr 61, wschodniej droga powiatowa nr 2128W, południowej granica sołectwa Mroczki -Rębiszewo, zachodniej granica gminy Różan?_”
Odpowiedzi na powyższe pytanie można było udzielić z wykorzystaniem ankiety konsultacyjnej.

Dodatkowo, 12 marca 2021 r w GOUK w Różanie odbyło się spotkanie z mieszkańcami, na którym burmistrz Piotr Świderski omówił wszystkie aspekty zmiany oraz odpowiadał na pytania.

Różan. Wyniki ankiety

Zespół ds. ustalenia wyników konsultacji społecznych w sprawie zmiany granic miasta Różan 16 marca 2021 r. dokonał analizy złożonych ankiet, ustalił liczbę osób, które wzięły udział w konsultacjach, liczbę oddanych głosów popierających, przeciwnych i nie mających zdania.

Ankiety wypełniło 589 mieszkańców, co stanowi 17% uprawnionych do głosowania (3553 osób). Oddano 528 ważnych głosów, co stanowi 90% wszystkich ważnie oddanych głosów, z czego:

  • 478 "TAK" (90,53%)
  • 19 "NIE" (3,60%)
  • 31 "NIE MAM ZDANIA" (5,87%)

Różan. Zmiana granic miasta. Co dalej?

Od wyników konsultacji społecznych i zdecydowanego opowiedzenia się za zmianą granic, burmistrz i rada miejska w Różanie uzależnili dalsze procedowanie nad stosownym wnioskiem do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w tej sprawie. Uzyskanie akceptacji społecznej dla planowanych działań było warunkiem koniecznym do wniesienia pod obrady rady projektu właściwej uchwały.

Zobacz inne materiały

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki