Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Różan. Patryk Lalak, mieszkaniec gminy, lider Szlachetnej Paczki, wydał książkę. Nosi tytuł "Manekin"

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Książka pt. "Manekin" ukazała się 25 czerwca 2019 r. Jakie problemy porusza? Przeczytajcie, co mówi o niej autor.

W skrócie: "Główny bohater Kacper Kowalski zaprzyjaźnia się z sąsiadem, emerytem Witkiem Biedakiem, który zamierza sprowadzić go na złą drogę. Biedak działa w grupie przestępczej. Z jego powodu Kacper zostaje policjantem, ale po pewnym czasie sam zostaje aresztowany."

A tak o swojej książce opowiada Patryk Lalak:

O czym jest książka?
"Manekin" to książka wielowątkowa, w której znajdują się i akcje policji, i działania gangu. Utwór poświęcony jest także o walce z przeciwnościami losu. Jest również wątek poświęcony wolontariatowi Szlachetnej Paczki i osobom niepełnosprawnym. Przedstawiam tam swoją działalność i zachęcam do wolontariatu.

"Manekin" to zbiór wierszy o tematyce "bądź sobą", czy o miłości do rodziców. W kilku wierszach widać spojrzenie na świat okiem dziecka. Znajdują się tu również teksty do piosenek oraz listy skierowane do Polaków.

Dlaczego zaczął pisać książkę?

Zawsze chciałem wydać książkę. To było moje marzenie. Kiedy 31 kwietnia zmarł mój tata, Dariusz Tadeusz Lalak, poczułem, że chcę podziękować tacie za wszystko. Dlatego zacząłem działać. Z Paczką i z książką.

Proces powstawania książki...
Rok 2017, pierwszy pomysł na książkę. To był "Manekin", jednak po dwóch miesiącach... nie miałem o czym pisać. W styczniu 2019 r. zacząłem pisać od nowa. I wtedy pomysłów mi nie brakowało. Wiary też, bo wolę pisać, niż mówić. Kto mnie zna, wie o tym. W czerwcu "Manekin" był gotowy.

"Manekin", to...
Są trzy wątki tematyczne. Kacper stara się być dobrym policjantem. Traci Nikolę. Traci przyjaciół. Zmienia się szybko przez sąsiada Witka Biedaka. Następnie poznajemy historię Nikoli, a tu poznanie chłopaka o złotym sercu, jego śmierć, potem walka o życie ojca i walka o rodzinę. Trzeci wątek to sprawy gangu, policji i detektywów.

Co chce wyróżnić jako autor?
Przesłanie zawiera się w słowach, które wypowiada bohaterka książki, Nikola, do swojej mamy: "Mamo, może i w tej chwili nie mamy nic z tych rzeczy, co mają wszyscy inni. Tylko wiesz, wszyscy inni nie mają tego najcenniejszego, czego nikt nam nie zabierze. My mamy dobre serca, wartość pomagania, szczerość, cierpliwość i wiarę w ludzi - wartości jakich nauczył mnie Tata. Dlatego czuję, że on tu jest.”

Zobacz inne materiały z powiatu makowskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki