MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Różan ma już salę sportową

(mm)
Wstęgę przecina poseł Zbigniew Deptuła
Wstęgę przecina poseł Zbigniew Deptuła M. Mrozek
Jeszcze tylko trzy gminy powiatu makowskiego nie mają sali sportowej - Rzewnie, Szelków i Karniewo. W czwartek 6 listopada poseł Zbigniew Deptuła, kurator oświaty Ryszard Raczyński, Marian Krupiński dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego oraz burmistrz Jerzy Parciński przecięli wstęgę w Różanie - w nowej hali sportowej, położonej tuż obok gimnazjum. Nowy obiekt poświęcił proboszcz Ryszard Kłosiński.

Decyzja o budowie sali zapadła trzy lata temu. Podjęli ją radni minionej kadencji. Sama budowa po uzyskaniu wszelkich pozwoleń na jej powstanie, wyłonieniu w trzecim przetargu wykonawcy - przedsiębiorstwa z Białegostoku - trwała zaledwie pół roku. Jest to pierwsza pełnowymiarowa hala w powiecie makowskim (ponad 2 tys. m kw. powierzchni).
- Otrzymaliśmy 700 tys. zł dofinansowania z dopłat od gier liczbowych. Pozostałe pieniądze na budowę, czyli 2 mln 200 tys. zł gmina zabezpieczyła ze środków własnych w budżecie na 2002 i 2003 rok - historię budowy przedstawił gościom burmistrz Parciński.
Za finansowe wsparcie dziękował marszałkowi Adamowi Struzikowi (nieobecnemu na uroczystości) i pracownikom Urzędu Marszałkowskiego, kierownictwu byłego już Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu, Totalizatorowi Sportowemu a Bankowi Inicjatyw Gospodarczych - Bank Gdański za partnerską współpracę przy rozliczaniu budowy. Szczególne słowa podziękowania gospodarz gminy skierował do posłów ziemi makowskiej Zbigniewa Deptuły i Zbigniewa Chrzanowskiego, którzy, jak stwierdził, przyczynili się do odblokowania przez Ministerstwo Finansów pieniędzy otrzymywanych przez gminę za Krajowe Składowisko Odpadów Promieniotwórczych.
Goście oprócz tego, że przywieźli prezenty - piłki do koszykówki i siatkówki - życzyli dzieciom ze Szkoły Podstawowej i młodzieży z gimnazjum, którzy na co dzień z hali będą korzystać tężyzny fizycznej, ale przede wszystkim olimpijskiej kolekcji pucharów. Do sportowych emocji zachęcali również starszych i najstarszych mieszkańców gminy.
Pierwsi warunki treningu w nowej sali sprawdzali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjaliści, którzy przy stołach tenisowych mogli się zmierzyć z zawodowcami, m.in. z Chinką reprezentującą klub z Nadarzyna.
Inauguracyjne zawody odbędą się dziś - w poniedziałek 10 listopada. Będzie to międzygminny turniej piłki nożnej halowej organizowany przez Urząd Gminy i Uczniowski Parafialny Klub Sportowy Victoria.
Burmistrz Różana mówi, że hala w wakacje i ferie mogłaby być odpłatnie udostępniana klubom a także młodzieży z okolicznych wsi i miast, co pozwoliłoby zmniejszyć koszty jej utrzymania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki