MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rolnicy muszą do sylwestra policzyć swoje krowy i świnie

Krzysztof Ogiolda
Krzysztof Ogiolda
Anna Arent
Izba Rolnicza w Opolu przypomina o nowym obowiązku. Każdy, kto hoduje bydło trzodę chlewną, owce lub kozy powinien je do końca roku policzyć.

Po nowelizacji ustawy o systemie identyfikacji rejestracji zwierząt każdy posiadacz bydła, trzody chlewnej, owiec i kóz ma obowiązek dokonać ich spisu jeden raz w roku.

- Rolnik nie może z liczeniem zwierząt czekać dłużej niż do 31 grudnia – mówi Herbert Czaja, prezes Izby Rolniczej w Opolu. - A następnie ma siedem dni na dostarczenie dokumentu w formie papierowej do powiatowej siedziby Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Należy zrobić to pocztą zwykłą albo osobiście (nie można pocztą elektroniczną). Formularz inwentaryzacji jest dostępny na stronie internetowej ARIMR-u.

Prezes Czaja zachęca rolników, by o tej inwentaryzacji, która jest nowym obowiązkiem, nie zapominali.
- Jeśli ktoś zapomniał jej dokonać w ubiegłym roku, kiedy wprowadzano to na próbę, mógł liczyć na to, że mu się upiecze - dodaje. - Natomiast teraz, lekceważąc ten obowiązek, narażamy się na karę. Przypominam też, że jeśli stado mamy poza swoim miejscem zamieszkania, to należy wpisać zwierzęta pod takim adresem, pod jakim realnie przebywają.

Opolskie info

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Rolnicy muszą do sylwestra policzyć swoje krowy i świnie - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki