Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Rodzinny festyn na Dzieci Polskich

Magdalena Mrozek
Kiedy deszcz przestał padać, na parkingu przed Ostrołęcką Spółdzielnią Mieszkaniową zrobiło się tłoczno
Kiedy deszcz przestał padać, na parkingu przed Ostrołęcką Spółdzielnią Mieszkaniową zrobiło się tłoczno Fot. M. Mrozek
Prawie dziesięć godzin dobrej zabawy czekało na ostrołęczan w niedzielę 23 maja na festynie osiedlowym, na który mieszkańców zaprosiła Rada Osiedla Dzieci Polskich i Ostrołęcka Spółdzielnia Mieszkaniowa. Przewodniczący Rady Dariusz Bralski dwoił się i troił, by plenerowa impreza na parkingu przed siedzibą spółdzielni udała się jeszcze lepiej niż rok temu.

Kiedy deszcz przestał padać, na parkingu przed Ostrołęcką Spółdzielnią Mieszkaniową zrobiło się tłoczno
(fot. Fot. M. Mrozek)

Ostrołęczanie młodzi i starsi chętnie korzystali z zaplanowanych atrakcji. Nie tylko tych, które należało śledzić na scenie, ale zwłaszcza tych dziejących się obok (jedno drugiemu nie przeszkadzało). Zewsząd bowiem dobiegały wspaniałe zapachy i co krok częstowano czymś smakowitym. Grillowaną kiełbaską i kaszanką z Zakładów Mięsnych "Ostrołęka", plackami ziemniaczanymi, serkami homogenizowanymi z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej, ciastem biorącym udział w konkursie na "najsmaczniejszy wypiek" czy grochówką z podsmażonym boczkiem i kiełbasą, za którą, słowo honoru, kucharz z kuchni Gimnazjum nr 1 powinien dostać złoty medal! Za nic oczywiście nie trzeba było płacić. Seniorzy najbardziej się cieszyli z punktów medycznych, w których również za darmo można było zmierzyć ciśnienie, poziom cholesterolu i cukru we krwi.
- Bardzo się cieszę z tego festynu, bo mogłam wyjść trochę do ludzi, pooglądać występy na żywo, a nie tylko w telewizji. Ja nawet nie wiedziałam, że mamy w Ostrołęce taką zdolną młodzież - usłyszeliśmy od Krystyny Jachimowicz, zachwyconej popisami wokalnymi grup działających przy klubie Oczko.
Gorącymi brawami publiczność nagrodziła występy wokalne i taneczne harcerzy, dzieci z Przedszkola nr 13, "Truskaweczek" ze Szkoły Podstawowej nr 2, dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostrołęce, Zespołu Pieśni i Tańca "Ostrołęka" oraz podopiecznych Tadeusza i Aleksandry Kowalewskich z Oczka.
W swoim żywiole jak zwykle byli najmłodsi ostrołęczanie, dla których organizatorzy przygotowali najwięcej atrakcji. Do ściany wspinaczkowej ogonek oczekujących nie skracał się właściwie nawet przez chwilę. Ci, którym udało się wdrapać na szczyt ścianki, po zejściu natychmiast stawali ponownie w kolejce.
Nie mniej chętnych było na przejażdżkę kucykiem lub bryczką.
Dla dorosłych przygotowano dwa konkursy - "na najsmaczniejszy wypiek" i na najszybciej opróżniony kufel piwa. Najsmaczniejsze ciasto wybierali uczestnicy festynu i tu bezkonkurencyjna okazała się Jadwiga Szczubełek, równorzędne drugie miejsca zajęły Maria Kołoszko, Agnieszka Drożdż, Helena Bieniek i Elżbieta Rogalska. Nazwiska młodego mężczyzny, który najszybciej, bo w niecałe 10 sekund, wypił piwo od sponsora - browaru Łomża - niestety nie zdążyliśmy zanotować, ale uwieczniliśmy zwycięzcę na fotografii.
Publiczność przez cały czas trwania imprezy bawił kabaret Mafioła - konferansjerami byli dwaj jego członkowie: Staszek Orłowski i Wojciech Kraszewski.
Rodzinna zabawa zakończyła się po 22.00 koncertem grupy Skarabeusz, wcześniej jednak na parkingu mieliśmy okazję zobaczyć happening w wykonaniu teatru Ostrołęckiej Sceny Autorskiej. Wspaniałe widowisko ogniowe, przygotowane specjalnie przez teatr z okazji wstąpienia Polski do Unii.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki