Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rockowa sobótka

TKalinowski
Około dwóch tysięcy młodych ludzi skorzystało w sobotę 21 czerwca z zaproszenia nowego dyrektora Myszynieckiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji i przyszło na polanę w Zawodziu na Rockową Noc Sobótkową.

- To pierwsza tego typu impreza rekreacyjno-rozrywkowa w Myszyńcu, ale na pewno nie ostatnia - obiecuje dyrektor Krzysztof Kozon. - Młodzież doskonale się bawiła i swoją reakcją pokazała, że wcale nie potrzeba do tego wielkich gwiazd na scenie, ściąganych gdzieś z Polski. Jak prawdziwe gwiazdy za to mogły się poczuć miejscowe zespoły, których jak się okazało jest kilka. Impreza była dobrą okazją, by mogły zaprezentować swoją muzykę.
Chociaż rockowa sobótka, która rozpoczęła się godzinę po dobranocce a zakończyła nad ranem, adresowana była głównie do nastolatków i nieco starszych, nie znaczy to, że organizatorzy zapomnieli o najmłodszych mieszkańcach gminy i seniorach.
Dzieci z Zalesia pokazały przedstawienie "Kurpiowskie wiankiŇ przygotowane pod okiem Teresy Filipczyk, grupa taneczna Akcent działająca przy MOKSiR - taniec artystyczny, który pomógł opracować Józef Kuczyński. Kurpiowskie pieśni przypomniała natomiast grupa śpiewacza "KurpianeczkiŇ ze Świetlicy Terapeutycznej prowadzonej przez panie: Danutę Gnozę i Elżbietę Piechowską z towarzyszeniem Kapeli Drężków.
Wystąpiły również dzieci z grupy tanecznej przy Zespole Szkół w Myszyńcu i solistki z klubu muzycznego MOKSiR.
Tradycją sobótkowej nocy jest szukanie w lesie kwiatu paproci i puszczanie na wodzie wianków. Szczęśliwym znalazcą kwiatu był Łukasz Bloch, któremu wytropienie zajęło zaledwie pół godziny. W nagrodę do domu wrócił rowerem ufundowanym przez sponsorów. Puszczania wianków nie było ze względu na dość niebezpieczne (zwłaszcza po częstych wizytach w pod parasolami sponsora z Łomży) zejście do rzeki. Odbył się za to konkurs na najładniej uwity wianek. Równych sobie nie miała tu Joanna Trzcińska. Konkurs "Jaka to melodia?", w którym trzeba było wykazać się znajomością folkowych piosenek wygrała Alicja Weydman.
Późnym wieczorem, kiedy na polanie zapalono ognisko ze sceny zaczęły dobiegać mocniejsze uderzenia. Zagrały zespoły Orior, M.S.C Deliver oraz gwóźdź programu - grupa Unscarred z Warszawy. Muzyczna impreza, która szybko przerodziła się w taneczną trwała przez całą noc, aż po świt.
Sponsorem głównym Nocy Sobótkowej był browar Łomża, Hochland Polska, pismo edukacyjno-regionalne "Kurpie", AKME, Krzysztof Kozon.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki