Rewelacyjnie zakończyli sezon startowy 2017 reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka

redakcja
Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski podczas IX Zimowych Mistrzostw Polski w sportowym ratownictwie wodnym, które odbyły się w dniach 8-10 grudnia na 50 metrowym basenie w Szczecinie zdobyli 15 medali, w tym: 8 złotych, 5 srebrnych i 2 brązowe

Podopieczni Dariusza Małkowskiego w swoich startach oprócz zdobyczy medalowych ustanowili wiele wartościowych rekordów życiowych oraz jeden rekord Polski ustanowiony przez Huberta Nakielskiego na dystansie 100 m ratowanie kombinowane wśród juniorów.
W indywidualnej klasyfikacji generalnej Hubert Nakielski zdobył tytuł najlepszego zawodnika w Polsce w kategorii junior, a w kategorii open wśród seniorów uplasował się na drugiej pozycji. Hubert do pierwszego miejsca w klasyfikacji open stracił zaledwie cztery punkty . W kategorii młodzik w klasyfikacji generalnej Kamil Bojarski uplasował się na trzeciej pozycji a Mateusz Adamowski w kategorii junior młodszy na piątym miejscu.

W startach indywidualnych reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka prezentowali się następująco :
Hubert Nakielski w swoich startach indywidualnych zdobył w sumie jedenaście medali (6 złotych, 4 srebrne, 1 brązowy), a jego rywalizacja ze starszymi zawodnikami była bardzo efektowna i pełna emocji. W swoich startach Hubert zajmował następujące lokaty : na dystansie 200 m z przeszkodami z czasem 2,03,25 s - I miejsce wśród juniorów i II miejsce wśród seniorów, na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 51,36 s – I miejsce wśród juniorów i IV miejsce wśród seniorów, na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 31,73 s – I miejsce wśród juniorów i II miejsce wśród seniorów, na dystansie 100 m ratownik z czasem 56,52 – nowy rekord życiowy II miejsce wśród juniorów i III miejsce wśród seniorów, na dystansie 100 m kombinowane z czasem 1,04,18 I miejsce wśród juniorów i I miejsce wśród seniorów – nowy rekord Polski juniorów, na dystansie 200 m super ratownik I miejsce wśród juniorów i II miejsce wśród seniorów. Tak więc łupem Huberta padło sześć tytułów Mistrza Polski i cztery tytuły wicemistrza.

Mateusz Adamowski w kategorii junior młodszy zdobył dwa medale (1 złoty, 1 brązowy). Tytuł Mistrza Polski Mateusz zdobył na dystansie 100 m ratownik z czasem 1,02,50 s. – nowy rekord życiowy. Ponadto Mateusz na dystansie 100 m z przeszkodami zajął IV miejsce z czasem 1,01,18 s – nowy rekord życiowy. Podczas tego wyścigu Mateuszowi do brązowego medalu zabrakło zaledwie jednej setnej sekundy, a na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 36,99 – nowy rekord życiowy zajął III miejsce. O dużym pechu Mateusz może mówić w wyścigach na 100 m holowanie manekina w płetwach i 100 m kombinowane. Oba te wyścigi nasz zawodnik ukończył z nowymi rekordami życiowymi (55,63 s i 1,14,44 s ), które dały by mu dwa srebrne medale. Niemniej jednak sędziowie dopatrzyli się w tych wyścigach błędnego trzymania manekina i nasz zawodnik otrzymał niestety dyskwalifikacje.

Kamil Bojarski - nasz najmłodszy reprezentant w kategorii młodzik - w swoich startach zdobył dwa medale (1 złoty, 1 srebrny) pokazując, że ma bardzo duży potencjał i w każdych zawodach poprawia swoje czasy. Kamil tytuł Mistrza Polski zdobył na dystansie 100 m ratowanie manekina w płatwach z czasem 1,05,45 s – nowy rekord życiowy, natomiast tytuł wicemistrza Polski zdobył w konkurencji 50 m holowanie manekina z czasem 43,60 s. – nowy rekord życiowy. Kamil ponadto zajął szóste miejsce na 100 m z przeszkodami z czasem 1,17,11 s. – nowy rekord życiowy

- Udział w Zimowych Mistrzostwach Polski był ostatnim startem reprezentacji WOPR-OS w sezonie 2017. Był to bardzo udany występ naszych zawodników, którzy przez cały rok z powodzeniem startowali na wielu zawodach w Polsce. Na chwilę odpoczynku przed przygotowaniami do następnego sezonu zasłużyli wszyscy zawodnicy, ale bez wątpienia najbardziej Hubert Nakielski, dla którego był to bardzo ciężki sezon, a szczególnie jego druga połowa, gdzie odnotował fantastyczne starty w Mistrzostwach Europy, Pucharze Niemiec i Grand Prix Polski. Nasz multimedalista to bez wątpienia jeden z najlepszych zawodników na świecie. I należy się cieszyć, że zarówno Mateusz, jak i Kamil starają się iść w ślady Huberta. W imieniu własnym, jak i w imieniu zawodniczek i zawodników WOPR-OS życzę wszystkim szczęśliwych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku obfitującego w sukcesy – podsumowuje Dariusz Małkowski, trener i prezes WOPR-OS Ostrołęka