Remont odcinka DK 53 coraz bliżej. Kadzidło i Myszyniec będą...

  Remont odcinka DK 53 coraz bliżej. Kadzidło i Myszyniec będą mieć małe obwodnice?

  Zdjęcie autora materiału
  Robert Majkowski

  Aktualizacja:

  Tygodnik Ostrołęcki

  Odcinek drogi krajowej nr 53, z Myszyńca do Kadzidła, chce rozbudować Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
  Remont odcinka DK 53 coraz bliżej. Kadzidło i Myszyniec będą mieć małe obwodnice?
  1/15
  przejdź do galerii
  W piątek 12 października w ostrołęckim Rejonie GDDKiA podpisano umowę z wykonawcą koncepcji rozbudowy drogi krajowej nr 53, na odcinku Myszyniec-Kadzidło. Zajmie się tym firma Multiconsult Polska. Koncepcja ma być gotowa do końca listopada 2019 roku. Odpowie ona m.in. na pytanie czy opłaca się budować małe obwodnice Myszyńca i Kadzidła.

  - Na przebudowę tej drogi te tereny i gminy, które są położone wzdłuż tej drogi, czekały bardzo długo - mówił dyrektor warszawskiego oddziału GDDKiA Marian Gołoś.
  - Decyzja, która zapadła w ministerstwie infrastruktury, żeby rozpocząć pracę studialną nad rozbudową tej drogi, stała się faktem. To jest ściśle powiązane z przyszłą, projektowaną, obwodnicą Ostrołęki (na DK 53 ma znaleźć się węzeł obwodnicy - red.).

  Marian Gołoś zwrócił uwagę, że obecny stan krajówki pozostawia wiele do życzenia:

  - Ta droga 53, jeżeli bierzemy pod uwagę parametry natężenia ruchu i strukturę przejeżdżających pojazdów, nie spełnia absolutnie żadnych parametrów drogi krajowej, która mogłaby przejąć obecne natężenie ruchu. Brak jest elementów bezpieczeństwa ruchu, brak ścieżek rowerowych, chodników w niektórych miejscowościach, odwodnienia, oświetlenia - te wszystkie elementy będą musiały być zaprojektowane i wybudowane na tym ciągu. Przebudowana musi być też i wzmocniona konstrukcja jezdni.

  Obecni przy podpisywaniu umowy byli m.in. poseł PiS Arkadiusz Czartoryski, starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, prezydent miasta Janusz Kotowski i burmistrz Myszyńca Bogdan Glinka.

  - Chciałbym bardzo serdecznie podziękować GDDKiA oraz ministerstwu infrastruktury i budownictwa za to przejście od etapu dyskusji do etapu już projektowaniu, a potem myślę realizacji: i drogi nr 53, i pierwszego etapu obwodnicy Ostrołęki - mówił starosta ostrołęcki. - Te sprawy są integralnie ze sobą związane. Zależy nam, żeby rozwój gospodarczy tych obszarów dalej postępował. Planowane tutaj inwestycje drogowe spowodują, że połączenia drogowe nie będą barierą w rozwoju.

  Za wsparcie dziękował posłowi Czartoryskiemu Bogdan Glinka.

  - Dla moich mieszkańców gminy Myszyniec jest to chyba najważniejsza droga, najczęściej uczęszczana - mówił burmistrz Myszyńca. - Czekaliśmy na podpisanie takiej umowy już wiele, wiele lat. 10 lat temu był taki projekt, ale trafił do kosza.

  Zobacz galerię

  Czytaj treści premium w Tygodniku Ostrołęckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY