Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Remont drogi wojewódzkiej nr 626 Maków Mazowiecki – Nowa Wieś oraz drogi woj. nr 647 w Łysych. Umowy podpisane 20.10.2022

OPRAC.:
Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
Ponad 75 mln zł samorząd województwa mazowieckiego przeznaczy na remonty dwóch dróg w regionie ostrołęckim: nr 626 Maków Mazowiecki – Nowa Wieś oraz 647 w gminie Łyse. 20 października 2022 zostały podpisane umowy z wykonawcami. W wydarzeniu udział wziął m.in. marszałek Adam Struzik i radne województwa mazowieckiego – Joanna Bala oraz Anna Brzezińska.

Jak zauważa marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, każdego roku jedną z największych pozycji w budżecie stanowią modernizacje, budowy i remonty dróg.

Dziś podpisujemy kolejne dwie umowy. Tym razem ponad 75 mln zł przeznaczymy na remont dwóch ważnych w regionie ostrołęckim odcinków drogowych. Mamy świadomość tego, że aby zapewnić bezpieczeństwo na drogach musimy je modernizować i dostosowywać do coraz to wyższych standardów. To inwestycje na lata, które, niestety, już na etapie przygotowania są bardzo czasochłonne. Liczę, że wykonawcy dotrzymają terminów.

Remont drogi wojewódzkiej nr 626 Maków Mazowiecki – Nowa Wieś wraz z rozbudową

Ponad 49 mln zł pochłonie modernizacja drogi wojewódzkiej nr 626 na ponad 24,6-kilometrowym odcinku. Inwestycja zakłada rozbiórkę starej i budowę nowej konstrukcji jezdni na wskazanych fragmentach. Dodatkowo remont obejmie chodniki, pobocza oraz zjazdy na prywatne posesje. W miejscowościach Zalesie i Zamość zostaną rozebrane i wybudowane nowe mosty.

Inwestycja realizowana będzie na terenie gmin Czerwonka, Sypniewo, i Olszewo-Borki. Na jej realizację wykonawca – STRABAG Sp. z o. o. będzie miał 12 miesięcy.

Remont drogi wojewódzkiej nr 647

Inwestycja obejmie odcinek drogi o długości ponad 11 kilometrów na terenie gminy Łyse. Remont zakłada rozbiórkę starej i budowę nowej konstrukcji jezdni na wskazanych fragmentach. Wyremontowane zostaną także chodniki, pobocza oraz zjazdy na prywatne posesje. Na realizację inwestycji samorząd województwa mazowieckiego przeznaczy ponad 25 mln zł.

Na przeprowadzenie remontu wykonawca – konsorcjum UNIBEP S.A. i Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego Sp. z o. o., będzie miał 12 miesięcy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki