Rekrutacja do szkół średnich 2019. Terminy, wykaz szkół: Ostrołęka, powiaty: ostrołęcki, makowski, ostrowski. Ciekawe kierunki w szkołach

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Gdzie po podstawówce (w tym roku jeszcze po gimnazjum)? Wielu młodych ludzi wciąż zadaje sobie to pytanie. Szkoły średnie, przygotowując ofertę, powielają kierunki popularne i starają się tworzyć nowe, atrakcyjne dla młodzieży. Wkrótce ruszy rekrutacja. Co nowego w regionie?

W 2019 r. o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych będą ubiegali się pierwsi absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej oraz absolwenci ostatniej klasy gimnazjum. Postępowania rekrutacyjne do tych dwóch grup uczniów zostaną przeprowadzone odrębnie, co oznacza, że nie będą oni rywalizowali o te same miejsca w szkołach.

Każda szkoła publiczna będzie więc rekrutować zarówno absolwentów szkół podstawowych, jak i gimnazjów. Prognozowana struktura sieci szkół w roku szkolnym 2019/2020 w województwie mazowieckim, wskazuje na zapewnienie przez organy prowadzące publiczne szkoły miejsc absolwentom oddziałów gimnazjalnych i oddziałów klas VIII szkół podstawowych.

Tu znajdziesz wykaz szkół w Ostrołęce i powiatach: ostrołęckim, ostrowskim i makowskim

Rekrutacja do szkół średnich 2019. Nowość w regionie

Mazowieckie Stowarzyszenie Pilotów oraz wójt Gminy Ostrów Mazowiecka zapraszają na konferencję dotyczącą powstającego w Szkole Gminnej w Nagoszewie Technikum Lotniczego. 24 kwietnia (środa) o godz.12.00 w Urzędzie Gminy w Ostrowi Mazowieckiej (sala konferencyjna) przy ul. gen. Władysława Sikorskiego 5, można będzie poznać szczegóły dotyczące technikum lotniczego.

Mazowieckie Stowarzyszenie Pilotów z siedzibą w Ławach od roku szkolnego 2019/2020 uruchomi technikum dla młodzieży pod nazwą „Centrum Szkolenia Lotniczego Technikum Lotnicze w Nagoszewie”. To pierwsza taka szkoła w regionie.

Technikum lotnicze w Nagoszewie chce kształcić w zawodach:

 • technik awionik
 • technik mechanik lotniczy
 • technik lotniskowych służb operacyjnych
 • technik eksploatacji portów i terminali

Starosta ostrowski wpisał do ewidencji szkół i placówek niepublicznych w powiecie ostrowskim, szkołę niepubliczną o uprawnieniach szkoły publicznej, pod nazwą „Centrum Szkolenia Lotniczego Technikum Lotnicze w Nagoszewie” z siedzibą Turka 40. Mazowiecki Kurator Oświaty wyraził pozytywną opinię w sprawie spełnienia wymagań określonych w ustawie Prawo oświatowe, niezbędnych do uzyskania uprawnień szkoły publicznej z dniem rozpoczęcia działalności przez szkołę ponadpodstawową o nazwie „Centrum Szkolenia Lotniczego Technikum Lotnicze w Nagoszewie”.

A jakie ciekawe kierunki kształcenia proponują ostrołęckie szkoły?

Z ciekawszych, wyszukanych w ofertach szkół średnich w Ostrołęce:
ZSZ nr 1 w Ostrołęce - Technik informatyk z innowacją pedagogiczną "Diagnostyka pojazdowa", Technik geodeta z innowacją pedagogiczną "Geoinformatyka"
ZSZ nr 2 w Ostrołęce: technik organizacji reklamy – specjalność projektowanie graficzne i cyfrowa obróbka reklam;
technik robót wykończeniowych w budownictwie - specjalność architektura wnętrz
ZSZ nr 3 w Ostrołęce: technik informatyk - innowacja e-sport, technik fotografii i multimediów
ZSZ nr 4 w Ostrołęce: technik przemysłu mody - innowacja menadżer mody

Rekrutacja zasadnicza 2019/2020 do szkół średnich (licea, technika, szkoły branżowe I stopnia) - harmonogram (Mazowieckie Kuratorium Oświaty)

 • 13-20 maja - składanie wniosków o przyjęcie do szkoły wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym
 • 17-19 czerwca - Możliwość dokonania zmiany wyboru szkoły
 • Do 15 lipca - Weryfikacja wniosków o przyjęcie do szkoły i innych złożonych dokumentów przez komisje rekrutacyjne,
 • 25 lipca - podanie przez komisję rekrutacyjną list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych, tego samego dnia poinformowanie kuratorium przez dyrektora szkoły o liczbie wolnych miejsc

W szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w Delegaturze w Ostrołęce miejsca zapewnione są dla wszystkich absolwentów oddziałów gimnazjalnych i VIII klas szkół podstawowych – informowała już w lutym, na spotkaniu w Ostrołęce, Aurelia Michałowska Mazowiecki Kurator Oświaty.

Na terenie powiatów Delegatury Kuratorium w Ostrołęce będzie 8960 miejsc w szkołach na 8069 uczniów. Ostrołęka zapewnia ponad 3 tys. miejsc w szkołach, przewidując miejsca także dla uczniów spoza miasta.

Rekrutacja do szkół średnich 2019. Kryteria

Na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego będą obowiązywały następujące kryteria:

 • wyniki egzaminu ósmoklasisty lub egzaminu gimnazjalnego,
 • oceny (na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej lub gimnazjum) z języka polskiego, matematyki i z dwóch obowiązkowych zajęć edukacyjnych ustalonych przez dyrektora szkoły przeprowadzającego rekrutację,
 • świadectwo ukończenia szkoły podstawowej lub gimnazjum z wyróżnieniem,
 • szczególne osiągnięcia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej lub gimnazjum.

Ostrołęckie Forum Edukacyjne. Zaprezentowały się szkoły z mi...

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie