Rekordy OKLA na otwarcie sezonu

Aleksandra Olewiecka była najlepsza w sprincie na 60 metrów.
Aleksandra Olewiecka była najlepsza w sprincie na 60 metrów. T. Kasjaniuk
Nowe rekordy życiowe na starcie nowego sezonu zapisali na swoim koncie lekkoatleci ostrołęckiego OKLA.

W pierwszym mityngu w stolicy kraju do rywalizacji przystąpili podopieczni trenerów: Marianny Pędzich, Bartosza Witkowskiego i Roberta Brzuzego. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowała się Aleksandra Olewiecka, która w sprincie na 60 metrów w eliminacjach uzyskała 8,27 s. W finałowym biegu wygrała z wynikiem 8,24 s ustalając swój rekord życiowy i zajmując pierwsze miejsce. Najlepszą zawodniczką w rywalizacji na 1000 metrów okazała się z kolei Weronika Dworecka, która uzyskała wynik 3:06,38.

Trzecie miejsce w zawodach zajęli: Wiktoria Orzoł na 600 metrów z czasem 1:50,86 i Damian Niedźwiecki w pchnięciu kulą (5 kg) z wynikiem 12,41 m. Tuż za podium w tej samej konkurencji uplasował się z kolei Oskar Żebrowski, który posłał kulę na odległość 11,64 m. Na piątym miejscu na 1000 m finiszowała Natalia Nowak z czasem 3:15,63.

Z zawodów z nowymi rekordami powrócili: Kamil Łyszkowski - 1000 m (2:44,74), Aleksandra Ptak - 600 m (1:56,97) oraz Sebastian Nasiadko - 1000 m (3:12,31), Patryk Werbanowski - 60 m (7,53 s).

W zawodach wystąpiła również Ewa Bartosik, która przygotowuje się do Halowych Mistrzostw Europy Weteranów w Toruniu. Najważniejsza impreza sezonu halowego dla naszej reprezentantki została zaplanowana na marzec. Najbardziej doświadczona zawodniczka OKLA w biegu na 60 m uzyskała czas 9,23 s.