MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rekordowa Orkiestra

(mb)
W Makowie i okolicach wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrali więcej niż przed rokiem.

Informowaliśmy już, że 11 stycznia w Makowie po raz dziesiąty zbierano pieniądze w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydawało się, że efektem Orkiestry będzie niższa kwota niż przed rokiem. Po podliczeniu okazało się, że zebrano w sumie 16.564 zł 83 gr, czyli o 679 zł 40 gr więcej niż w roku 2003. Większość tej kwoty zebrano w Makowie. Wolontariusze kwestowali także w pięciu innych miejscowościach - najwięcej (1557 zł) zebrali w Karniewie.
Dwa tysiące złotych przyniosła licytacja zorganizowana w MDK-u podczas wieczornego koncertu. Za 800 zł pamiątkową minikoszulkę z logo Orkiestry wylicytował telefonicznie poseł Zbigniew Chrzanowski (grał w tym czasie w podwarszawskiej Zielonce w meczu pomiędzy politykami a dziennikarzami). Burmistrz Tadeusz Ciak wylicytował za 140 zł kubek z logo Poczty Polskiej, ale przekazał go od razu swemu konkurentowi z licytacji.

***

Na Orkiestrę zbierano także m.in. w Gąsewie. Uczniowie obu szkół: podstawowej i gimnazjum przystąpili do akcji już po raz czwarty. 8 stycznia zorganizowali dyskotekę z licytacją gadżetów. Przyniosły one dochód 330 zł. 11 stycznia wolontariusze pod opieką nauczycieli kwestowali na ulicach Gąsewa. W sumie na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy uczniowie z Gąsewa zebrali 1159 zł 8 gr.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki